/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Paged ma Pisz - konsolidacja na rynku sklejki

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2010-07-08


Paged SA wygrał przetarg na kupno akcji swojego konkurenta na rynku sklejki. Po tej transakcji spółki Pagedu będą wytwarzać ponad 50% powstającej w Polsce sklejki.

Jak poinformowało Minister Skarbu Państwa, za 25.330.000 akcji stanowiących 85% akcji Fabryki Sklejka Pisz SA z siedzibą w Piszu, Paged zapłaci 65,1 mln zł. Giełdowa spółka zobowiązała się również do realizacji inwestycji o wartości 10 mln zł oraz utrzymanie stanu zatrudnienia przez miesięcy.
 
Pozostałe 15% akcji spółki otrzymają pracownicy prywatyzowanej spółki.
 
Wartość transakcji oznacza, że Skarb Państwa uzyskał  za piską spółkę dobrą cenę. Podczas negocjacji prowadzonych z Paged-Sklejka (spółka zależna od Paged SA) pod koniec ubiegłego roku, MSP chciało otrzymać za akcję Sklejki-Pisz ponad 50 mln zł. Oferta Pagedu była wtedy o ok. 10 mln zł niższa.

Zawarciem umowy nastąpi  w ciągu 60 dni, w tym czasie Paged musi uzyskać zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na zakup Sklejki-Pisz i/albo decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zezwalającą na nabycie akcji.

Sklejka-Pisz wytwarza około 30% polskiej produkcji sklejek, zaś Paged-Sklejka - ok. 25%. Po uwzględnieniu dodatkowych ilości trafiającej na polski rynek sklejki pochodzącej z importu oraz sklejki kierowanej na eksport, Grupa Kapitałowa Paged będzie posiadać  ok. 25% udział w polskim rynku sklejki.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA