/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Black Red White w czołówce ogólnopolskich rankingów

Black Red White

Autor:
Źródło: Black Red White
Data: 2010-07-01


Black Red White – największa polska grupa meblarska, producent i dystrybutor mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz – uzyskała wysokie notowania w regionalnych i ogólnopolskich rankingach: Złota Setka Lubelszczyzny oraz 100 najcenniejszych firm w Polsce. To kolejne – po Diamentach Forbes’a, Liście 500 Największych Firm Rzeczpospolitej oraz zestawieniu 500 Największych Polskich Firm Polityki – znaczące wyróżnienia zdobyte przez Grupę Black Red White.

Fot. Drewno.pl

Spółka Black Red White uplasowała się na 3. pozycji w rankingu Złota Setka Największych Firm Lubelszczyzny. XIV edycję konkursu zorganizowała redakcja „Dziennika Wschodniego” przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim województwa lubelskiego. Grupa Black Red White zajęła także 3. miejsce wśród firm osiągających najwyższy zysk brutto oraz w kategorii dużych spółek zatrudniających powyżej 250 osób.

W konkursie wyróżnione zostały firmy o silnej pozycji rynkowej. Założeniem pomysłodawców zestawienia jest promowanie najaktywniejszych firm Lubelszczyzny. Poza wytypowaniem 100 najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w regionie, organizatorzy tworzą również podrankingi wskazujące najlepszych pracodawców oraz najbardziej zyskowne i rentowne firmy Lubelszczyzny.

Grupa Black Red White znalazła się także w gronie 100 najcenniejszych firm w Polsce – liście sporządzonej przez tygodnik Newsweek. W zestawieniu uwzględniono spółki wyróżniające się wielkością przychodów. Firma została w 2009 roku wyceniona na 1,61 mld zł i znalazła się w zestawieniu jako jedyny reprezentant branży meblarskiej.

„Wysokie pozycje Grupy Black Red White w prestiżowych ogólnopolskich zestawieniach i rankingach są bez wątpienia powodem do dumy. Szczególnie cieszą wysokie lokaty zdobywane w regionalnych zestawieniach. Jesteśmy firmą silnie związaną z Lubelszczyzną, a ranking Dziennika Wschodniego to doskonała możliwość zaprezentowania osiągnięć Black Red White w zakresie prowadzonych inwestycji.” – powiedział Stanisław Bosak, prezes zarządu BLACK RED WHITE SA.

Znaczącą pozycję Black Red White podkreślają również wysokie lokaty, które Grupa osiągnęła w I połowie 2010 roku w ogólnopolskich zestawieniach:
- 500 Największych Polskich Firm Przemysłu, Handlu i Usług tygodnika Polityka
- Lista 500 Największych Firm Rzeczpospolitej.

Black Red White znalazła się również w prestiżowym gronie Wizytówek Polski 2010 jako marka szczególnie ceniona i polecana przez Polaków. Ponadto, spółka Meble Black Red White należąca do Grupy uplasowała się na 3. pozycji wśród firm o przychodach powyżej 250 mln zł w zestawieniu Diamenty Forbes’a.

Firma zdobywa również liczne wyróżnienia w konkursach i rankingach branżowych. W 2010 roku Black Red White została dwukrotnie wyróżniona w konkursie Produkt Roku 2010 organizowanym przez magazyn Meble Plus. W kategorii kuchnia nagrodę otrzymała linia 38th ELYSEE AVENUE w kolorze ‘zieleń oliwkowa połysk’, natomiast w kategorii mebel mieszkaniowy – system modułowy MATEO. Ponadto, firma zdobyła główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Diament Meblarstwa 2010” w kategorii „zestaw mebli kuchennych”, również za kolekcję 38th ELYSEE AVENUE.

***
Grupa Black Red White to największa polska grupa meblarska, producent i dystrybutor mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz z 20% udziałem w rynku pod względem wartości sprzedaży. Firma oferuje wysokiej jakości meble pokojowe, kuchenne, tapicerowane oraz stoły i krzesła o różnorodnej stylistyce.

W skład Grupy wchodzi BLACK RED WHITE SA i 20 spółek zależnych, w tym 9 podmiotów zagranicznych zlokalizowanych na Ukrainie, Białorusi, Słowacji, w Rosji oraz Bośni i Hercegowinie. Działalność produkcyjna na rzecz Black Red White prowadzona jest w 21 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce i za granicą.

Grupa Black Red White lokuje około 30% swojej sprzedaży za granicą. Asortyment Grupy dostępny jest, poza rynkiem polskim, w ponad 50 krajach świata m.in.: Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, Łotwie, Litwie, Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie, Grecji, Bośni i Hercegowinie, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, krajach skandynawskich, Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA oraz Kanadzie.
Grupa Black Red White dysponuje znakomicie zaplanowaną i zorganizowaną siecią około 2000 punktów sprzedaży, z czego niemal połowa to salony poza granicami kraju. Krajowa sprzedaż detaliczna mebli i artykułów wyposażenia wnętrz Black Red White jest prowadzona i rozwijana - poza punktami partnerskimi - za pośrednictwem sieci salonów własnych zlokalizowanych na terenie całej Polski. Aktualnie liczy ona 54 salony, w tym 11 salonów wielkopowierzchniowych we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Zabrzu, Będzinie, Chorzowie, Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku.

Krajowa sprzedaż hurtowa prowadzona jest w oparciu o 10 hurtowni własnych i 3 przedstawicielskie oraz magazyny regionalne o łącznej powierzchni 257,5 tys. m2. Podobna strategia w zakresie handlu hurtowego realizowana jest na rynkach zagranicznych. Grupa dysponuje kilkoma hurtowniami własnymi na terenie Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz Bośni i Hercegowiny. Hurtownie przedstawicielskie firmy znajdują się na terenie Czech, Słowacji, Węgier, Bułgarii, Rumunii oraz Grecji.
Dominującą pozycję w Grupie Black Red White zajmuje spółka BLACK RED WHITE SA. Pełni ona nadzór właścicielski nad podmiotami zależnymi oraz sprawuje funkcję koordynującą w zakresie zakupów, produkcji i sprzedaży prowadzonych przez spółki należące do Grupy.

Na rzecz Grupy Black Red White – w spółkach zależnych oraz w spółkach współpracujących z Grupą i świadczących dla niej usługi – pracuje łącznie ponad 14,5 tys. pracowników.

Oferta Grupy Black Red White obejmuje następujące grupy produktowe:
1. Meble pokojowe:
- Meble systemowe o stylistyce nowoczesnej i klasycznej
- Komplety pokojowe, np.: meblościanki, zestawy pokojowe
2. Meble kuchenne:
- Meble kuchenne na zmówienie o stylistyce nowoczesnej i klasycznej
- Meble sprzedawane w kompletach
- Akcesoria kuchenne: wkłady i organizery do szuflad, kosze cargo, półki obrotowe, półki szklane, deski do krojenia oraz kolumny meblowe.
3. Krzesła i stoły – 50 modeli krzeseł oraz 50 modeli stołów:
- Stoły – rozkładane i nierozkładalne
- Krzesła – tapicerowane siedzisko i oparcie oraz tapicerowane tylko siedzisko
- Fotele – obrotowe gabinetowe oraz fotele stacjonarne.
4. Meble tapicerowane:
- Komplety wypoczynkowe
- Łóżka tapicerowane o różnej szerokości
- Zestawy narożne
- Sofy
- Wersalki
- Tapczany dziecięce i młodzieżowe
- Fotele i pufy
- Meble skórzane
- Meble rattanowe.
5. Produkty wyposażenia wnętrz w działach asortymentowych: meble, tekstylia, kuchnia, oświetlenie, dekoracje, garderoba, jadalnia czy dywany.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz