/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Jest dwóch chętnych na Sklejkę-Pisz

Drewno.pl

Autor: dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2010-07-01


MSP poinformowało, że na zaproszenie do udziału w nieograniczonym pisemnym przetargu publicznym na nabycie akcji Fabryka Sklejka Pisz Spółka Akcyjna z siedzibą w Piszu w wyznaczonym terminie wpłynęły dwie oferty.

Fabryka Sklejki w PiszuFabryka Sklejki w PiszuFot. Sklejka-Pisz

Zainteresowanie zakupem akcji producenta sklejki wyraziły Fabryka Okuć Meblowych Stalmot Sp. z o.o. (Nidzica) oraz Paged S.A. (Warszawa).

To kolejne podejście Skarbu Państwa do sprywatyzowania fabryki w Piszu. W 2008r. planowano, ze spółka zostanie sprywatyzowana poprzez wejście na giełdę. Pomysł został odłożony i pod koniec 2009r. MSP ogłosiło sprzedaż w drodze negocjacji do których zakwalifikowały się trzy firmy: Paged-Sklejka SA (Morąg), Sanwil Holding SA (Przemyśl) oraz Zakłady Przemysłu Sklejek BIAFORM SA (Białystok). Ostatecznie na placu boju pozostał Paged-Sklejka, jednak negocjacje zostały przerwane ze względy na brak porozumienia dotyczącego ceny za prywatyzowaną spółkę. Skarb Państwa posiada 100% akcji piskiej spółki.

Sklejka Pisz posiada ok. 25% udział w krajowej produkcji sklejki. Firma wytwarza również listwy sklejkowe oraz płytę stolarską. Około 70% swoich wyrobów fabryka sprzedaje za granicę.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz