/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

CentroWoodKom wybuduje fabrykę OSB

Centrozap

Autor: dja
Źródło: Centrozap
Data: 2010-06-30


CentroWoodKom Sp. z o.o. z siedzibą w Syktywkarze (Komi/Rosja), podmiot zależny od Centrozap SA poprzez spółkę WoodinterKom GmbH, zawarł z amerykańskim partnerem kontrakt dotyczący budowy fabryki płyt OSB.

W bezpośrednim sąsiedztwie budowanego przez spółkę Zakładu Głębokiej Przeróbki Drewna, kosztem 332 mln euro powstanie zakład produkcji płyt OSB. Część środków zapewnionych na tę inwestycję przez inwestora przekazana zostanie na budowę linii cięcia i suszenia drewna, energetyki zakładowej oraz na budowę zakładu wytwarzania CLT (Cross Laminated Timber) oraz węgla drzewnego w ramach realizowanego przez CentroWoodKom projektu.

Kontrakt obejmuje 10-miesięczne moratorium, celem spełnienia warunków zawieszających w tym otrzymanie wymaganych prawem zgód odpowiednich władz Federacji Rosyjskiej i rad nadzorczych spółek. Umowa ma charakter poufny. Centrozap SA przekaże nazwę inwestora po ostatecznym spełnieniu wszystkich warunków zawieszających.

Podpisanie kontraktu to pierwszy etap realizowanego umiędzynarodowienia projektu, który zakłada, że "WoodinterKom" GmbH będzie w dalszym ciągu posiadał pełna kontrolę tzn. będzie posiadał co najmniej 51% udział w tym projekcie.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz