/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Cztery kąty, Le Mans piąty...

Autor: Małgorzata Jakubczyk
Źródło: PR Solution
Data: 2010-06-28


Posiadając nawet najbardziej przestronną kuchnię, bardzo często zmagamy się z problemem niezagospodarowanych lub ciężko dostępnych przestrzeni, szczególnie w szafkach narożnych. W efekcie puste miejsca, zamiast zostać zapełnione, pokrywają się kurzem, podobnie jak sprzęty tam się znajdujące.

Le Mans HighboardLe Mans HighboardFot. PEKA

Naczynia, których używamy najczęściej: patelnie, garnki i pokrywki, czyli wszystko to, co trzymamy w dolnych partiach szafek narożnych, z powodu trudnego do nich dostępu, lub braku wystarczającego miejsca, ląduje najczęściej z powrotem na kuchence  lub stoi w najmniej odpowiednim miejscu kuchni do czasu ponownego użycia. Rezultatem jest bałagan i pogrążona w chaosie kuchnia, w której potykamy się o najmniej potrzebne rzeczy, natomiast tych niezbędnych nigdy nie możemy znaleźć. Niestety, po dokładnej obserwacji własnej kuchni stwierdzimy zapewne, że zupełnie nie mamy miejsca, w które moglibyśmy upchnąć ciągle przeszkadzające nam przyrządy. I tutaj właśnie okazuje się, że jedyną możliwością wygospodarowania wolnej przestrzeni jest rozsądne zaadaptowanie narożników tak, by ich pojemność była duża, a dostęp łatwy. Niestety, sprawy nie rozwiążą same szafki narożne, które paradoksalnie, jeśli nie będą wyposażone w wysuwane półki, staną się po prostu za głębokie. W efekcie przedmioty ustawione bliżej ściany będą dla nas praktycznie niedostępne.

Dobrym rozwiązaniem okazują się specjalne systemy złożone z kilku półek, które można płynnym ruchem wysunąć z głębi szafki takie jak np. Le Mans firmy PEKA. Le Mans to białe lub jasnoszare laminowane i wyprofilowane półki, opierające się na systemie ramion. Mimo podparcia w jedynie dwóch miejscach, te niepozornie wyglądające półki są w stanie udźwignąć ciężar nawet do 20 kilo. Możemy więc bez obaw powierzać im ciężkie patelnie, garnki, a nawet sprzęt AGD. Dodatkowo laminowane relingi oraz antypoślizgowa powłoka RutschStopp dają gwarancję, że żadna miska ani pokrywka nie spadnie na ziemię nawet przy gwałtownym wysunięciu półki, a każdą potrzebną rzecz będziemy mieli podaną dosłownie jak na tacy.

W zestawie znajdują się dwie półki przeznaczone do szafek o standardowej wysokości, ale możemy też wybrany narożnik w całości przeznaczyć na wysoką narożną szafkę, której zamontujemy system czterech półek - Le Mans Highboard. Wszystko zależy od ilości pomysłów, a te ograniczone mogą być tylko przez naszą wyobraźnię. Cokolwiek jednak zaplanujemy, zawsze możemy mieć pewność, że wszystkie nasze kuchenne skarby będą doskonale schowane, jednak zawsze pod ręką gotowe do użycia.

Cztery kąty, Le Mans piąty... (Zdjęcia: 3)

Le Mans HighboardLe Mans HighboardLe Mans standard

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz