/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Zawody drwali w Przemyślu

Lasy Państwowe

Autor: Edward Marszałek
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2010-06-16


W niedzielę 13 czerwca w ramach IX Pikniku Charytatywnego w Przemyślu odbyły się pokazowe zawody drwali. Wystąpiło siedmiu najlepszych zawodników wyłonionych z nadleśnictw: Bircza, Jarosław, Krasiczyn i Lubaczów. Najlepszy okazał się Franciszek Gościniak z Nadleśnictwa Jarosław.

Fot. Lasy Państwowe

Ponieważ konkurencje odbywały się na stadionie, przy dużej liczbie widzów, zmagania drwali ograniczono do czterech konkurencji rozgrywanych na zasadzie sztafety. Po starcie zawodnicy dobiegali do stanowiska kontroli pilarek, gdzie musieli wykazać się sprawnym jej przygotowaniem do pracy, po czym ruszali do okrzesywania kłód. Z marszu przechodzili do przerzynki drewna na dokładność, odcinając równe plastry drewna, po czym z wałkiem brzozowym pod pachą i zgaszoną już pilarką dobiegali do mety. Za wszelkie uchybienia przepisów bezpieczeństwa i zasad wyrobu drewna można było otrzymać karne sekundy.

Zwycięzca, Franciszek Gościniak z Nadleśnictwa Jarosław, przebył ten swoisty tor przeszkód w rewelacyjnym czasie 124 sekund. Drugie miejsce zdobył Jacek Barszczak z Nadleśnictwa Krasiczyn, trzecie zaś Andrzej Dyś z Nadleśnictwa Lubaczów. Kolejne miejsca zajęli: Tadeusz Gerula (Bircza), Andrzej Szczepanek (Jarosław), Krzysztof Dziki (Lubaczów). Piotr Czyżyk (Bircza).

Zwycięzca otrzymał wykaszarkę mechaniczną renomowanej firmy ufundowaną przez nadleśnictwa organizujące zawody. Sponsorami drugiej i trzeciej nagrody byli: Zbigniew Kość (firma Acer) i Radosław Rychlik, diler firmy Husqvarna z Przemyśla. Sędziami głównymi zawodów byli: Andrzej Sobota (Nadl. Jarosław) i Grzegorz Szafran (Nadl. Lubaczów).

Nagrody dla zwycięzców i uczestników wręczyli: Przemysław Włodek, nadleśniczy z Krasiczyna, i Stanisław Rębisz, zastępca nadleśniczego w Birczy.

W trakcie imprezy zaprezentowało się stoisko Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Birczańskie”. Największym zainteresowaniem dzieci jak zwykle cieszyły się wypchane okazy dzika, wilka, rysia i orła, pozwalające dotknąć dzikich zwierząt. Zawody najlepszych drwali przyciągnęły wielu kibiców, którzy tego dnia mieli jeszcze okazję obejrzeć zawody bokserskie, polecieć balonem, paraglajtem, pojeździć samochodem terenowym oraz wjechać kolejką linową na Górę Zniesienie.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz