/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

ABRA rozwija zaplecze logistyczne

ABRA

Autor:
Źródło: ABRA
Data: 2010-06-16


Sieć sklepów meblowych ABRA, należąca do koncernu JD Group, podpisała z firmą Panattoni Europe umowy najmu dwóch magazynów w Gdańsku i okolicach Wrocławia. Nowe magazyny o łącznej powierzchni 4 400 m2 to obiekty klasy A, oferujące najwyższy standard powierzchni magazynowej oraz biurowej, jak również możliwość zastosowania najnowszych rozwiązań logistycznych. Umowy najmu zostały zawarte na okres 5 lat.

Sklepy meblowe ABRASklepy meblowe ABRAFot. ABRA

Wynajmem dotyczy powierzchni w parkach logistycznych Panattoni w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz w Gdańsku. Obecnie ABRA posiada 6 magazynów, zlokalizowanych: w Dąbrowie Górniczej, Dębicy, Wrocławiu, Tczewie, Strykowie oraz w miejscowości Trzcianka koło Piły. Ich lokalizacja odpowiada obecnemu rozmieszczeniu sieci sklepów ABRA S.A., w większości skoncentrowanych na południu Polski.

- Z Tczewa przeniesiemy się do Gdańska, a z Wrocławia do Nowej Wsi Wrocławskiej. Nowe magazyny są nowocześniejsze i lepiej odpowiadają rosnącym potrzebom firmy. Rozwijamy się pod względem ilości sklepów i dlatego musimy stale usprawniać i zwiększać nasze zaplecze logistyczne – mówi Piotr Krzanowski, Prezes ABRA S.A. – Unowocześnianie zaplecza logistycznego, to część przyjętej strategii rozwoju firmy, która przewiduje posiadanie 10 procent rynku, w ciągu najbliższych 4 lat – dodaje Krzanowski.

Relokacja do magazynów Panattoni nastąpi z dniem 1 października 2010 roku. Wówczas firma będzie zajmowała łącznie niemal 16 tys. m2 powierzchni. Nowe magazyny będą zaopatrywały zarówno sklepy własne, jak również tworzoną właśnie sieć sklepów franczyzowych.

- Do tej pory firma ABRA SA była obecna w jednym parku Panattoni Europe w Strykowie, dlatego tym bardziej cieszymy się z podpisania kolejnych dwóch umów najmu. Jest to dla nas potwierdzeniem skuteczności obranej strategii. Polega ona na wyborze lokalizacji umożliwiających sprawną obsługę lokalnych rynków i pozwalających stworzyć ogólnokrajową sieć dystrybucji. To właśnie rozwój naszych klientów i ich oczekiwania determinują obecność nieruchomości Panattoni w poszczególnych regionach kraju - mówi Bartłomiej Krawiecki, Partner Zarządzający na Polskę Wschodnią, Panattoni Europe.

*** 
ABRA S.A. to ogólnopolska sieć sklepów meblowych posiadająca obecnie ok. 5 procent udziału w rynku meblowym i prawie 80 sklepów w całej Polsce. ABRA S.A. jest częścią międzynarodowego koncernu JD Group z siedzibą w RPA. Koncern notowany jest na giełdzie w Johannesburgu i posiada ponad 1.000 obiektów handlowych, zgrupowanych w 9 sieciach handlowych na terenie RPA, zajmujących się sprzedażą detaliczną mebli, artykułów RTV/AGD oraz sprzętu komputerowego. 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz