DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Finał konkursu - sypialnia dla Fabryki Mebli na Żywo

Klose

Autor:
Źródło: Klose
Data: 2010-06-16


17 czerwca w Poznaniu odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy projekt mebli do sypialni, który zostanie „na żywo” wyprodukowany podczas targów DREMA 2011.

Wojciech Gieburowski - Prezes Kolekcji  Mebli Klose Wojciech Gieburowski - Prezes Kolekcji Mebli Klose Fot. Klose

Konkurs „Projekt sypialni dla Fabryki Mebli na Żywo 2011” został zainicjowany i zorganizowany przez Prof. Dr J Smardzewskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jego ideą było wyłonienie projektów, które w najlepszy sposób odzwierciedlają normy współczesnego wzornictwa przemysłowego pod względem walorów estetycznych, innowacyjności i funkcjonalności. Konkurs skierowany został do studentów III roku meblarstwa Wydziału Technologii Drewna, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 17 czerwca w Poznaniu o godzinie 16.00 w Salonie Wystawienniczym Kolekcji Mebli Klose, przy ul. Grunwaldzkiej 104. Wybór miejsca nie jest przypadkowy – KMK Kolekcja Mebli, to firma, która kładzie szczególny nacisk nie tylko na klasę i jakość wykonania, ale przede wszystkim na doskonałe wzornictwo. Oryginalny design i innowacyjność konstrukcji brył mebli Klose zapewniają jej stałą obecność w gronie producentów nagradzanych za wzornictwo tworzonych kolekcji.

W tym roku Kolekcja Mebli Klose wspiera organizatorów konkursu kierując się przekonaniem, że wsparcie młodych twórców w tym zakresie jest inwestycją w przyszłość polskiego wzornictwa mebli.

- Współczesny Klient stawia przed nami wysokie wymagania. Meble muszą być nie tylko funkcjonalne i doskonałe wykonane, liczy się oryginalność – świeże spojrzenie na design. Polscy projektanci dowodzą, iż z powodzeniem mogą stawać w szranki z innymi. Ważne jednak by zadbać o rozwój przyszłych twórców, by stworzyć im odpowiednie warunki już teraz, promować najlepsze pomysły, a najzdolniejszym umożliwić zaistnienie na szerszej arenie. Stąd inicjatywa skierowana do studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, z którym współpracujemy od dawna. Najlepsze prace zostaną przez nas nagrodzone, nie wykluczamy wdrożenia zwycięskiego projektu do produkcji. 
Wierzymy, że konkurs na sypialnię to początek szerszej akcji, a jej idea zyska poparcie nie tylko uczelni oraz organizacji studenckich, ale również środowiska projektantów i architektów.
– mówi Prezes Kolekcji Mebli Klose Wojciech Gieburowski.

Liczba wyświetleń: 1935


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA