/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Profix rozbudowuje centrum logistyczne

Autor:
Źródło: Profix
Data: 2010-06-15


Firma Profix, producent oraz dystrybutor narzędzi i elektronarzędzi takich marek jak: PROLINE, PROLINE HD, Vulcan czy Tryton, rozbudowuje swoje centrum logistyczne w miejscowości Łomna Las pod Warszawą. Inwestycja znacznie powiększy powierzchnię magazynową i biurową firmy. Prace zakończą się już w listopadzie tego roku.

Fot. Profix

Ciężka z punktu budownictwa zima nie wpłynęła na zmianę terminu zakończenia rozbudowy. Cały czas trwają prace budowlane. Zasadnicza konstrukcja nowego magazynu będzie gotowa do końca wakacji. Z początkiem września ruszą prace wykończeniowe. Obejmą one także montaż regałów wysokiego składowania, które będą stanowiły kontynuację istniejących ciągów regałowych.

Rozbudowa zwiększy możliwości handlowe firmy, liczba miejsc paletowych wzrośnie do 13 tysięcy, a łączna powierzchnia magazynu do 10 tys. mkw. Podwojona zostanie powierzchnia socjalna, a także powierzchnia komórek funkcjonalnych – takich jak dział konfekcjonowania czy komórka badawczo-rozwojowa.

- Dynamiczny rozwój sprzedaży, który odnotowaliśmy w ostatnich latach pozwolił nam znacznie rozszerzyć ofertę. Wprowadziliśmy na rynek nowe marki. Budując obecne centrum dystrybucji przewidzieliśmy konieczność jego dalszej rozbudowy. Nie sądziliśmy jednak, że nastąpi to tak szybko. Rosnący udział w krajowym rynku narzędzi ręcznych i elektronarzędzi zdeterminował konieczność szybszego przystąpienia do inwestycji – mówi Mirosław Cichecki, Wiceprezes Zarządu Profix Sp. z o.o.

Centrum Logistyczne Profix w miejscowości Łomna Las zostało otwarte w 2007 roku. Łączna powierzchnia magazynowa wynosi w tej chwili 6,5 tys. mkw. Firma ma do dyspozycji 7 tys. miejsc paletowych. Są one obsługiwane przez podnośnikowe wózki systemowe najnowszej generacji. Wózki prowadzone są w regałach linią indukcyjną. W czasie prac wykończeniowych ścieżki prowadzenia wózków zostaną przedłużone, podobnie jak ciągi regałów, co zapewni bardzo dobrą operatywność także w nowej części magazynu.

Profix łączy rozbudowę centrum dystrybucyjnego z odważnymi planami na najbliższe lata. Zarząd firmy przewiduje dalszy wzrost sprzedaży narzędzi w latach 2011-2012. Nowe powierzchnie magazynowe i biurowe mają pomóc w realizacji tych założeń.

Specyfika branży narzędziowej to konieczność realizowania wysyłek o różnych gabarytach. W ofercie firmy znajdują się zarówno wiertła o średnicy np. 0,3 mm jak i kilkusetlitrowe kompresory. Profix posiada w ciągłej sprzedaży kilkanaście tysięcy produktów. Dzięki tej różnorodności asortymentowej i dużej elastyczności działania warszawski dostawca markowych narzędzi i elektronarzędzi obsługuje różne segmenty rynku. Dostarcza swoje produkty zarówno do dużych sieci handlowych jak i małych sklepów z narzędziami. Organizacja pracy, jak i wyposażenie przestrzeni logistycznej umożliwia sprawne realizowanie dostaw także poza granice Unii Europejskiej.

Profix od wielu lat wykorzystuje system klasy ERP. Duża liczba operacji determinuje potrzebę generowania raportów i wykonywania ciągłych analiz. Mimo dużego zaangażowania informatycznego Zarząd Firmy rozumie także potrzebę inwestowania w szeroko rozumiany kapitał ludzki. Żadne, nawet bardzo zaawansowane systemy informatyczne nie są w stanie zastąpić doświadczonych i zaangażowanych pracowników. Ciągle ewoluujący system motywacyjny zaczyna przynosić zamierzone efekty – rośnie między innymi liczba pracowników, którzy mogą pochwalić się ponad 5-letnim stażem pracy.

Dział Logistyki jest drugą co do wielkości komórką organizacyjną w firmie Profix. Zatrudnionych jest w nim blisko 100 pracowników. Praca odbywa się w systemie trzyzmianowym od poniedziałku do piątku.

Bez sprawnie działającego magazynu i dobrze zorganizowanej wysyłki zamówień nie można myśleć o realizacji zakładanych planów sprzedażowych. Źle zorganizowany magazyn, błędy w kompletacji zamówień potrafią zniweczyć działania działu sprzedaży. Jakiekolwiek niedociągnięcia mogą wywołać niezadowolenie klientów i spowodować ich migrację do konkurencji. W naszym przypadku już teraz liczba pomyłek jest niewielka. Co więcej, organizacja pracy i jej styl zyskała uznanie w oczach komisji weryfikacyjnej Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club – w zeszłym roku zostaliśmy uhonorowani Medalem Europejskim w kategorii rozwiązania logistyczne. Taka rekomendacja, potwierdza jedynie to, że podążamy we właściwym kierunku i jesteśmy gotowi na zwiększenie liczby wysyłek, co będzie ważnym elementem spodziewanego dalszego wzrostu sprzedaży w najbliższych latach – mówi Tomasz Łuszczyk, dyrektor Działu Logistyki Profix.

Profix Sp. z.o.o. działa na rynku krajowym od 16 lat. Należy do grona czołowych polskich producentów oraz dystrybutorów narzędzi ręcznych i elektronarzędzi. Firma posiada w swoim portfelu takie marki jak: Proline, Mega, Vulcan Tryton i Tryton plus . Spółka rozwija się bardzo dynamicznie - co roku przybywa ponad tysiąc nowych pozycji asortymentowych. Wszystkie narzędzia charakteryzują się wysoką jakością, bezpieczeństwem oraz wytrzymałością. Profix od lat odnosi sukcesy we wprowadzaniu na rynek nowych narzędzi oraz elektronarzędzi co zostało potwierdzone wieloma prestiżowymi nagrodami m.in.: Gepardy Biznesu, Gazele Biznesu czy Diamenty Forbesa.

Profix rozbudowuje centrum logistyczne (Zdjęcia: 3) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz