/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Fabryka Mebli "Gawin" wygrywa marką

Autor:
Źródło: Fabryka Mebli Gawin
Data: 2010-06-14


Pomimo trudnego czasu w branży meblarskiej Fabryka Mebli Gawin, laureat godła Dobra Marka 2010, rozwija sieć salonów i poszerza asortyment sprzedaży. Co jest receptą na sukces? – Dbałość o markę.

Fot. Fabryka Mebli Gawin

Obecna od ponad 18 lat na polskim rynku Fabryka Mebli Gawin rozwinęła się z niewielkiego rodzinnego zakładu w doskonale prosperującą firmę z zakładami produkcyjnymi o powierzchni 40 tys. m2 i własną siecią sprzedaży. Strategią Fabryki Mebli Gawin, już znajdującej się w czołówce polskich producentów mebli, jest dywersyfikacja i specjalizacja produktu. Firma koncentruje się obecnie głównie na produkcji mebli tapicerowanych, wysoko cenionych zarówno w Polsce jak i za granicą, lecz nie tylko. Jej dużym atutem jest zróżnicowanie oferty obejmującej także zestawy kuchenne, meble pokojowe, sypialnie, a także stoły i krzesła. Mijający kryzys, który przyniósł wielu firmom z branży bankructwo, pokazał, że na pewną pozycję trzeba pracować długo i intensywnie.

Inspirowani stylem życia klienta
Sposobem na sukces w branży meblarskiej jest umiejętne skojarzenie dobrej ceny, jakości i designu. Fabryka Mebli Gawin zatrudnia zespół projektantów pracujących nad tym, aby każdy mebel był indywidualną propozycją zgodną z aktualnymi trendami światowymi, które ulegają okresowo zmianom. Na przestrzeni ostatnich miesięcy w ofercie podwrocławskiej firmy pojawiło się kilkanaście nowych propozycji produktowych. Niektóre z nich osiągnęły niemal natychmiastowy sukces rynkowy, na przykład zestaw Paris, meblościanka Limba czy zestaw pokojowy Tamari.

- Dziękujemy za to prestiżowe uznanie. Nagroda Dobra Marka 2010 to dla nas ogromne wyróżnienie. Pokazuje, że lata inwestycji w nowoczesny park maszynowy, dbałość o najwyższą jakość produktu oraz szybkie reagowanie na potrzeby klienta procentuje. Wciąż będziemy poszukiwać coraz lepszych rozwiązań technologicznych, jakościowych oraz wzorniczych – mówi Mariusz Gawin, wiceprezes Fabryki Mebli Gawin.

Ostatnio firma nawiązała współpracę ze znanym projektantem Jackiem Suszkiem, który przygotowuje dla niej nową kolekcję mebli. Pierwszy model z tej serii, narożnik LIDO, jest już w sprzedaży.

Dywersyfikacja i rozrost
Firma w najbliższej przyszłości skoncentruje się na rozszerzaniu swojej drugiej specjalizacji, którą są meble kuchenne a także na nowo otwartym dziale produkcji – szafy wnękowe. W zdobywaniu przewagi konkurencyjnej firma będzie się kierować strategią dobrej relacji ceny do jakości. W planach Fabryki Mebli Gawin jest także poszerzanie własnej sieci sprzedaży liczącej obecnie 26 salonów firmowych i 100 salonów patronackich. Największa sprzedaż spółki koncentruje się w czterech województwach – dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim i mazowieckim. Ambicją firmy jest uzyskanie jak największej rozpoznawalności na terenie całej Polski.

- Oczywiście, działania marketingowe są znacznie droższe niż produkcja mebli „no name”. My jednak stawiamy na rozpoznawalność marki, która dla naszych klientów stanowi gwarancję jakości. Budowanie firmowej sieci sprzedaży zbliża nas do tego celu. Nasi przedstawiciele handlowi poszukują w całym kraju salonów, z którymi moglibyśmy nawiązać współpracę – mówi wiceprezes Fabryki Mebli Gawin.

Ostatni plebiscyt zorganizowany przez redakcję Meble Plus na najlepszego producenta mebli tapicerowanych pokazuje, że z Fabryką Mebli Gawin naprawdę warto współpracować. Około 120 salonów meblowych z całej Polski uczestniczących w Rankingu Mebli Tapicerowanych umieściło ją na ósmym miejscu, w pierwszej dziesiątce najlepszych. Ankietowani oceniali takie kwestie jak wysokość obrotów osiąganych przez dany salon w relacjach z producentem, jakość kontaktów handlowych, udział w uaktualnianiu ekspozycji, jakość materiałów promocyjnych oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Powstała w 1992 roku Fabryka Mebli Gawin to jeden z największych i najdynamiczniej rozwijających się polskich producentów mebli. Firma zatrudnia 700 fachowców, a jej sieć sprzedaży liczy 500 odbiorców hurtowych, detalicznych i sieciowych. W 25 oddziałach handlowych zlokalizowanych na terenie całej Polski, klienci znajdą najszerszą ofertę zestawów wypoczynkowych, kuchni i sypialni, a także stoły, ławy, krzesła, komody i segmenty pokojowe. W tym roku oferta firmy została powiększona o garderoby i szafy wnękowe. W ciągu najbliższych dwóch lat Fabryka Mebli Gawin planuje otwarcie 20 własnych salonów firmowych na terenie całej Polski.

Połowa produkcji Fabryki Mebli Gawin kierowana jest na eksport do ponad 30 krajów - głównie Unii Europejskiej, Ameryki Południowej i Bliskiego Wschodu. Fabryka Mebli Gawin, jako jedna z nielicznych w branży meblowej, posiada Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Ochroną Środowiska ISO 9001-14001.

Wysoką jakość produktów Fabryki Mebli Gawin potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi godło „Najlepsze w Polsce”, "Teraz Polska", „Gazela Biznesu”, tytuł "Solidna Firma" oraz Wyróżnienie Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej „za rozwój firmy ze szczególnym uwzględnieniem dynamiki eksportu mebli”. FM Gawin została także laureatem konkursu „Diament Meblarstwa”, uzyskując w 2007 roku nagrodę główną oraz wyróżnienie w kategorii "Zestaw mebli wypoczynkowych", a rok później pierwsze miejsce w kategorii „Meble kuchenne” za zestaw Londyn.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz