/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

3M Poland firmą 20-lecia

Autor:
Źródło: 3M
Data: 2010-06-11


28 maja 2010r. podczas Gali „Złote Kariery XX-lecia" zorganizowanej w Sali Kongresowej, Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie z okazji XX-lecia Polskiego Klubu Biznesu, firma 3M Poland otrzymała prestiżową nagrodę „Firma XX-lecia 1990-2010".

Fot. 3M

3M Poland otrzymała nagrodę za istotny wkład w rozwój polskiego biznesu oraz gospodarki w ostatnich 2 dekadach. W imieniu firmy nagrodę odebrał Inge Thulin, Executive Vice President International Operations firmy 3M.
Podczas uroczystości honorowy gość gali - profesor Günter Verheugen, V-ce Przewodniczący Komisji Europejskiej, odebrał Oskara XX-lecia. Wśród atrakcji kulturalno - artystycznych znalazł się między innymi występ Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca MAZOWSZE im. T. Sygietyńskiego oraz Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK im. S. Hadyny. Zespoły te wystąpiły po raz pierwszy w historii na jednej scenie. Uczestnicy gali mieli również okazję wysłuchać Koncertu Chopinowskiego w wykonaniu Stanisława Drzewieckiego i Joanny Jakubas.

Uhonorowanie wkładu firmy 3M w rozwój polskiego biznesu w ostatnim dwudziestoleciu, czyli okresie największych i najważniejszych przemian gospodarczych w Polsce, to dla nas wielkie wyróżnienie - mówi Inge Thulin, Executive Vice President International Operations firmy 3M. - 3M prowadzi swoją działalność w Polsce od 1991 roku. Firma posiada zakłady produkcyjne we Wrocławiu, Skomielnej, Janinowie i zatrudnia blisko 1200 pracowników. 3M zainwestowało dotychczas w Polsce blisko 300 mln dolarów. Od 2010 roku w Polsce mieści się również centrala 3M w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Firma 3M realizuje obecnie w Polsce kolejną inwestycję. We Wrocławiu powstanie zakład, którego produkcja będzie się koncentrować na rozwiązaniach 3M dla przemysłu lotniczego. Znaczenie Polski na mapie inwestycyjnej i biznesowej koncernu ciągle wzrasta. Według planów w ciągu 5 lat 3M Poland będzie odpowiedzialne za 70% produkcji koncernu w regionie.  
     
3M Poland za swoją działalność otrzymała dotychczas szereg wyróżnień i nagród. Wśród najważniejszych można wymienić nagrodę „Firma Roku 2000" oraz tytuły: „Inwestor Roku 2004", „Budowlana Firma Roku 2008" i „Business Super Brands 2007". Firma posiada również certyfikat ISO 9001: 2000 i Przedsiębiorstwo Fair Play.    
 
3M będąc uznanym liderem w dziedzinach badania i rozwoju, produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowa. Kluczową siłą 3M jest zastosowanie więcej niż 40 odmiennych platform technologicznych - często w połączeniu - dzięki  którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej 23 mld USD, 3M zatrudnia 74 tys. osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 60 krajach. W celu uzyskania dodatkowych informacji, proszę odwiedzić stronę internetową: www.3m.com
 
3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakłady produkcji medycznej i przemysłowej we Wrocławiu, Skomielnej i Janinowie. 3M Poland posiada w swojej ofercie ponad 10 000 produktów. W tym wykorzystywane w przemyśle drzewnym materiały ścierne w postaci rolek, dysków i mniejszych narzędzi.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz