/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Sąd ustanowił zastaw rejestrowy na przedsiębiorstwie Pfleiderer Grajewo

Pfleiderer

Autor: dja
Źródło: Pfleiderer
Data: 2010-06-02


Zarząd Pfleiderer Grajewo S.A. poinformował, że spółka otrzymała postanowienie Sądu Rejonowego w Białymstoku w sprawie wpisów dotyczących zastawów na przedsiębiorstwie na łączną kwotę ponad 1,129 mld zł.

Wpisy dotyczą zastawów na rzecz:
- Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju na kwotę 79,5 mln zł tytułem zabezpieczenia spłaty wierzytelności wynikających z zawartych umów:
- umowy gwarancji zabezpieczającej wierzytelności EBOiR z tytułu kredytu udzielonego spółce Pfleiderer OOO którego wartość na dzień dzisiejszy wynosi równowartość 63,943 mln zł.
- umowy opcji put i call dotyczącej udziałów spółki Pfleiderer OOO objętych przez EBOiR w kwocie będącej równowartością 28,539 mln zł.
- Banku Polska Kasa Opieki S.A. z siedzibą w Warszawie na kwotę 1,050 mld zł tytułem zabezpieczenia spłaty wierzytelności wynikających z umowy kredytowej zawartej przez Pfleiderer Grajewo, Pfleiderer Prospan S.A. i Silekol Sp. z o.o. z konsorcjum banków: PEKAO S.A., BZ WBK S.A., BRE Bank S.A., Fortis Bank Polska S.A. oraz Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. (dalej "Banki"), a w szczególności Transzy A kredytu w wysokości 530 mln zł oraz Transzy B kredytu w wysokości 170 mln zł.

Wartość przedsiębiorstwa w księgach rachunkowych Pfleiderer Grajewo S.A wynosi 1,505 mld zł.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz