/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Sąd ustanowił zastaw rejestrowy na przedsiębiorstwie Pfleiderer Grajewo

Pfleiderer

Autor: dja
Źródło: Pfleiderer
Data: 2010-06-02


Zarząd Pfleiderer Grajewo S.A. poinformował, że spółka otrzymała postanowienie Sądu Rejonowego w Białymstoku w sprawie wpisów dotyczących zastawów na przedsiębiorstwie na łączną kwotę ponad 1,129 mld zł.

Wpisy dotyczą zastawów na rzecz:
- Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju na kwotę 79,5 mln zł tytułem zabezpieczenia spłaty wierzytelności wynikających z zawartych umów:
- umowy gwarancji zabezpieczającej wierzytelności EBOiR z tytułu kredytu udzielonego spółce Pfleiderer OOO którego wartość na dzień dzisiejszy wynosi równowartość 63,943 mln zł.
- umowy opcji put i call dotyczącej udziałów spółki Pfleiderer OOO objętych przez EBOiR w kwocie będącej równowartością 28,539 mln zł.
- Banku Polska Kasa Opieki S.A. z siedzibą w Warszawie na kwotę 1,050 mld zł tytułem zabezpieczenia spłaty wierzytelności wynikających z umowy kredytowej zawartej przez Pfleiderer Grajewo, Pfleiderer Prospan S.A. i Silekol Sp. z o.o. z konsorcjum banków: PEKAO S.A., BZ WBK S.A., BRE Bank S.A., Fortis Bank Polska S.A. oraz Banku Gospodarki Żywnościowej S.A. (dalej "Banki"), a w szczególności Transzy A kredytu w wysokości 530 mln zł oraz Transzy B kredytu w wysokości 170 mln zł.

Wartość przedsiębiorstwa w księgach rachunkowych Pfleiderer Grajewo S.A wynosi 1,505 mld zł.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA