/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Witar do kupienia

MSP

Autor: dja
Źródło: MSP
Data: 2010-06-01


Minister Skarbu Państwa wystawił do sprzedaży w trybie aukcji spółkę Witar SA, która w latach 90-tych była krajowym liderem branży tartacznej. Dekadę temu w skład przedsiębiorstwa wchodziło wchodziło ponad 20 tartaków i składów drzewnych zlokalizowanych na terenie Wielkopolski przerabiających ok. 400 tys m3 drewna. Firma była udziałowcem sieci składów budowlanych Vox oraz producenta pił - spółki Gopol. Niestety dziś Witar to tylko cień ówczesnego potentata.

Obecnie Witar SA to spółka zarządzająca holdingiem, w skład którego wchodzą trzy tartaki (Pniewy, Rawicz, Tyble), skład handlowy w Gądkach k. Poznania oraz Salon Drzwi i Parkietów w Poznaniu.

Grupa Witar specjalizuje się w produkcji tarcicy oraz jej przetworów, takich jak kompletne konstrukcje budowlane, materiały podłogowe i ścienne, drzwi i okna, więźby dachowe, czy elementy małej architektury ogrodowej.

Cena wywoławcza za pakiet 1.577.600 akcji stanowiący 85% kapitału spółki to 6,989 mln zł. Pozostałe 15% akcji rozdzielonych zostanie wśród uprawnionych pracowników spółki. 

W 2009r. Witar SA osiągnął przychody w wysokości 1,599 mln zł (2008: 2,423 mln zł) i zanotował zysk netto na poziomie 296,9 tys. zł (2008: 16,2 tys zł). Wyniki te nie obejmują danych finasowych spółek zależnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz