/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Werth-Holz zadebiutuje na NewConnect

Werth-Holz

Autor: dja
Źródło: Werth-Holz
Data: 2010-05-27


Werth-Holz S.A. złożył 24 maja do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wniosek o wprowadzenie akcji spółki do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect.

Fot. Werth-Holz

Wniosek obejmuje 1.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A, 43.500.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B oraz 1.300.000 akcji zwykłych na okaziciela serii C, o wartości nominalnej 0,10 zł każda.

Werth-Holz jest producentem elementów architektury ogrodowej z drewna, w tym: płotków, pergoli, domków ogrodowych, huśtawek, wyrobów do dekoracji ogrodów, przydomowych placów zabaw. Wyroby Werth-Holz znane są z najwyższej jakości i trafiają zarówno na rynek Polski, jak również na wiele rynków europejskich, w tym do Niemiec, Francji, Austrii, Szwajcarii, Grecji, Włoch i Wielkiej Brytanii. Produkcja wyrobów odbywa się w fabryce w Pszczewie oraz tartaku zlokalizowanym w miejscowości Świdwowiec. Siedziba zarządu spółki znajduje się w Poznaniu.
 
W lutym 2008 roku w spółkę Werth-Holz SA zainwestował fundusz Sovereign Capital. Spółka powstała na bazie majątku upadłego, znanego na rynku producenta programu ogrodowego - Werth-Holz Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Pszczewie. Fundusz kupił wtedy akcje stanowiące 30% kapitału spółki. 1 lipca 2009r. Sovereign Capital stał się właścicielem 100% akcji Werth-Holz SA. 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz