/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Madrew negocjuje kupno FOD Bydgoszcz

MSP

Autor: dja
Źródło: MSP
Data: 2010-05-27


Minister Skarbu Państwa poinfomował, że do negocjacji w sprawie nabycia udziałów spółki Fabryka Obrabiarek do Drewna Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy dopuszczone zostały dwa podmioty.

Fot. FOD Bydgoszcz

W wyniku analizy wiążących propozycji zakupu udziałów spółki Fabryka Obrabiarek do Drewna Sp. z o.o., do kolejnego etapu prywatyzacji obejmującego prowadzenie negocjacji równoległych, dopuszczeni zostali następujący potencjalni inwestorzy:
- Zakład Budowy Maszyn MADREW S.c. z siedzibą w Szczecinku,
- Robert Jaruga, Łódź.

FOD Bydgoszcz jest producentem maszyn i urządzeń do pierwotnej obróbki drewna. Jest jednym z nielicznych wytwórców szerokiej gamy pionowych traków ramowych, z własnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Spółka posiada w swoim programie produkcyjnym nowoczesne programowalne obrzynarki, pilarki taśmowe, wielopiły, frezarki profilowe, strugarki czterostronne oraz linie do produkcji parkietu. Oferuje projektowanie i wykonawstwo kompletnego wyposażenia urządzeń transportu technologicznego hal tartacznych. Zapewnia serwis fabryczny i części zamienne do wszystkich typów maszyn własnej produkcji. Odbiorcami produkowanych maszyn i urządzeń są tartaki przemysłowe oraz zakłady stolarskie i parkieciarnie.
 
ZBM Madrew to spółka powstała w wyniku wydzielenie ze struktur Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego SA. Podstawowym produktem Zakładu Budowy Maszyn MADREW są maszyny, urządzenia i wyposażenie dla przemysłu tartacznego. W ostatnich latach „MADREW” wyspecjalizował się w budowie i modernizacji tartaków, budowie linii do manipulacji i sortowania surowca tartacznego oraz budowie linii podawania biomasy w zakładach z branży energetycznej i ciepłowniczej. Poza Polską maszyny i urządzenia ZBM „MADREW” pracują w 8 krajach europejskich. Wśród naszych klientów znajdują się największe krajowe i międzynarodowe konsorcja z branży drzewnej i papierniczej.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz