/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Salonowe metamorfozy inspirowane naturą

Autor:
Źródło: Pegasus Public Relations
Data: 2010-05-26


Przyroda wyraźnie już obudziła się z zimowego "snu". Przemiany dostrzegane w otoczeniu również nas zachęcają do zmian – nie tylko własnej garderoby, ale także wystroju naszych mieszkań. Wystarczy kilka szczegółów, aby dodać wnętrzu energii, kilka nowych elementów by dokonać domowej metamorfozy.

Fot. Klose

Najprostszym sposobem na dodanie ożywczej energii domowemu wnętrzu jest zmiana koloru ścian lub jedynie wybranego ich fragmentu. Skupiając się na wybranej płaszczyźnie ścian nie tylko ułatwiamy przeprowadzenie zmian, ale dodatkowo możemy uzyskać ciekawe efekty wizualne – wyeksponować konkretną przestrzeń lub wydzielić daną strefę z całości pomieszczenia.

W przypadku małych mieszkań, w szczególności kawalerek, gdzie jeden pokój musi pełnić rolę zarówno sypialni, jadalni, jak i salonu umiejętnie wykorzystanym kolorem możemy nie tylko ożywić wnętrze, ale również podzielić przestrzeń na strefy funkcyjne.

Oryginalne efekty uzyskamy wykorzystując fototapety ścienne. Rozmiar, fakturę, wzór – wszystko to możemy obecnie dobrać dostosowując do własnych potrzeb, nadając wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Jeśli zmiana koloru ścian jest dla nas mimo wszystko zbyt kłopotliwa, domowy salon możemy ożywić dzięki dodatkom w wiosennych barwach. Soczyste, świeże barwy z pewnością dodadzą nam wigoru. Sprawdzą się one zarówno w otoczeniu mebli w ciemnym wybarwieniu,jak i przy jasnych odcieniach drewna. Promienny żółty, soczysty pomarańczowy, nasycona czerwień, wiosenna zieleń - to kolory, które ożywią salonową aranżację, a jednocześnie podkreślą głębię barwy mebli w ciemnym wybarwieniu takim jak czereśnia antyczna, czereśnia bursztyn, czereśnia orzech wenecki, czereśnia mahoń, czereśnia wenecka, czy dąb dark.

Jeśli od dynamicznego wzornictwa wolimy klasyczne piękno – ciekawy efekt uzyskamy zestawiając biel ożywioną „kropelką” intensywnej barwy z kunsztownymi meblami w ciemnym, ale ciepłym wybarwieniu. Śmiałe zestawienie dodatków w soczystych odcieniach ze stylizowanymi meblami wykreuje przytulną, a przy tym ciekawą aranżację. Zastosowanie białego „tła” nie tylko optycznie powiększy przestrzeń, ale również ją uporządkuje. Efektownym detalem, który nie zakłóci stonowanej kolorystyki ścian, a doda wnętrzu ożywczej wyrazistości mogą być zasłony albo żaluzje w intensywnym kolorze.

Czekoladowy brąz mebli z „rozbudzony” pomarańczowym akcentem zapewnią wnętrzu przytulny klimat nie pozbawiony „szczypty” pozytywnej energii. Oprócz mebli o ciemnym wybarwieniu, warto również zwrócić uwagę na wyjątkowy odcień – buk twardzielowy. Charakteryzuje się on bardzo wyraźnym rysunkiem słojów drewna niespotykanym zazwyczaj w jasnych wybarwieniach. Słoneczne barwy dodatków zaakcentują jaśniejsze refleksy nowoczesnych mebli w tym odcieniu.

Zmiany w aranżacji nie muszą się ograniczać do kolorystyki ścian i dodatków. Roszady w ustawieniu mebli, dekoracje okien czy stołu – to wszystko zostawia pole do popisu dla naszej kreatywności. Wystarczy kompozycja z kwiatów „witająca” przy wejściu do salonu by wprawić nas w dobry nastrój. Wykorzystajmy ten czas – kolejna wiosna dopiero za rok!

Salonowe metamorfozy inspirowane naturą (Zdjęcia: 4) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA