/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Fabryka Zapałek Czechowice: MSP ma pięć ofert zakupu akcji

MSP

Autor: dja
Źródło: MSP
Data: 2010-05-26


Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że na publiczne zaproszenie do negocjacji ws. zakupu akcji spółki Fabryka Zapałek „Czechowice” S.A. z siedzibą w Czechowicach–Dziedzicach wpłynęło pięć ofert.

Fot. stock.xchng

Chęć zakupu 850.000 akcji, stanowiące 85% kapitału czechowickiej spółki wyraziły:
- WARTER Spółka Jawna z siedzibą w Warszawie
- KM ZÜNDHOLZ INTERNATIONAL Karl Müller GmbH z siedzibą w Niemczech
- MAKSIMUM Sp. z o.o. HOLDING S.K.A. z siedzibą w Katowicach, dawniej Przedsiębiorstwo „OPAL” Sp. z o.o.
- UAB „Peronas” z siedzibą w Wilnie, Litwa
- Edward Kowalewski, zamieszkały w Warszawie.

Pozostałe 15% akcji spółki zostanie nieodpłatnie przydzielone jej pracownikom.

Podstawową działalnością spółki generującą około 80% przychodów jest produkcja zapałek standardowych wykonywanych według europejskiej normy, która precyzuje wymagania w zakresie ekologii, właściwości użytkowych oraz bezpieczeństwa. Czechowice produkują również kilka formatów zapałek reklamowych szufladkowych i książeczkowych oraz galanterię zapałczaną w postaci zapałek zniczowych, kominkowych oraz podpałki do grilla i kominków. Ze względu na wielkość produkcji i sprzedaży firma plasuje się na drugim miejscu wśród producentów z krajów Unii Europejskiej.

Główni klienci spółki to hurtownie artykułów tytoniowych oraz duże sieci handlowe (zapałki – standardowe), a także firmy z branży reklamowej (zapałki reklamowe i tzw. galanteria zapałczana). Firma działa głównie na rynku hurtowym. Udział sprzedaży eksportowej to ok. 35% wartości sprzedaży ogółem.

W 2009r. Fabryka Zapałek „Czechowice” S.A. uzyskała przychody w wysokości 32,197 mln zł i wypracowała 1,163 mln zł zysku netto. EBITDA spółki za miniony rok to 2,307 mln zł. Spółka zatrudnia ok. 300 pracowników.

Fabryka Zapałek Czechowice SA produkuje zapałki od 1921 roku. Obecnie jest jedynym zakładem produkującym zapałki standardowe w Polsce oraz jednym z niewielu w Europie. Wyroby spółki są doskonale znane i cenione nie tylko na rynku polskim, ale również w wielu krajach świata, nawet tak odległych jak RPA czy Chile. Firma cały czas pracuje nad doskonaleniem swoich produktów. Od kilku lat zapałki produkowane w Czechowicach nie zawierają siarki oraz innych szkodliwych substancji. W ciągu roku w fabryce powstaje ok. 700 milionów pudełek zapałek czyli 27 miliardów patyczków zapałek.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz