/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Szwedzki Kinnarps przejął niemicką firmę Samas

Kinnarps

Autor:
Źródło: Kinnarps
Data: 2010-05-24


Szwedzka firma Kinnarps, lider europejskiego rynku mebli biurowych, przejęła niemiecką firmę Samas – jednego z liderów lokalnego rynku branżowego. Dzięki temu Kinnarps umocnił swoją pozycję na rynku niemieckim i europejskim.

Fot. Kinnarps

"Przejęcie firmy Samas daje nam bardzo silną pozycję w Niemczech, gdzie rynek rozwiązań biurowych jest największy w Europie", mówi Henry Jarlsson, Dyrektor Generalny Kinnarps. Transakcja ta umożliwia nam także osiągnięcie lepszej pozycji na rynku europejskim i światowym."

Samas znany jest w Niemczech z produktów takich marek, jak Drabert, Martin Stoll, Fortschritt, MBT czy Schärf, należących do ścisłej czołówki wzornictwa i ergonomii.

Przejmując firmę Samas, Kinnarps zyskał również dwie fabryki w Niemczech, szeroki asortyment produktów dostosowanych do wymogów lokalnego rynku, bogate portfolio marek oraz rozwiniętą strukturę sprzedaży. Dzięki temu Kinnarps uzyskuje solidne zaplecze, by odnieść sukces na rynku niemieckim.

Już przed przejęciem firmy Samas, Kinnarps zajmował wiodącą pozycję w Europie. Kinnarps jest obecny w ponad 40 krajach, posiada 16 własnych filii oraz 200 salonów ekspozycyjnych na całym świecie.

"Wchodzimy w posiadanie czołowych produktów oraz branżowego portfolio, co ułatwi nam dalszy rozwój na rynku europejskim i międzynarodowym", mówi Henry Jarlsson. "Silna pozycja w Niemczech oraz bardziej kompleksowa oferta dobrze rokują na przyszłość. Grupa Kinnarps jest teraz właściwie wyposażona i gotowa na nadchodzące wyzwania, zarówno pod względem produktów, systemu produkcji, jak i w kwestiach związanych z rynkiem."

Roczne obroty grupy Kinnarps po przejęciu niemieckiego Samas mogą osiągnąć poziom 4,5 miliarda SEK przy 2500 zatrudnionych pracowników.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz