/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Statuetka i marka SWARZĘDZ dla najlepszych mebli

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2010-05-24


Podczas Targów MoodFORM w Poznaniu zostanie podsumowana I edycja konkursu o godło promocyjne SWARZĘDZ, zorganizowanego przez burmistrza Swarzędza Annę Tomicką. Pierwszego dnia targów, czyli 27 maja o godz. 12:00 na stoisku nr 11 w pawilonie 7 odbędzie się ogłoszenie wyników Konkursu o Godło Mebli Swarzędzkich SWARZĘDZ.

Godło mebli swarzędzkichGodło mebli swarzędzkichFot. MTP

W konkursie biorą udział firmy produkujące meble, działające na terenie gminy Swarzędz. Jest to najnowsza forma wsparcia producentów swarzędzkich, znanych ze znakomitych mebli w całej Polsce i poza jej granicami. Laureaci otrzymają od miasta markę potwierdzającą najwyższą jakość wytwarzanych mebli.

Zwycięzcom zostaną przekazane efektowne statuetki wraz z kompleksowym opracowaniem godła SWARZĘDZ, tzw. „księgą znaku", zawierającą zasady jego użycia. Opracowano wszechstronne zastosowania godła. Przewidziano różnorodne formy oznakowania mebli, od naklejek i mosiężnych tabliczek, poprzez wypalanie w drewnie czy tłoczenie w skórze. Zaprojektowano elementy oznakowania punktów Sprzedaży użytkowników godła, takie jak flagi czy szyldy, jak również przykłady ulotek oraz reklam prasowych.

Meble zgłoszone do konkursu będą oceniane w dwóch grupach, jako produkty seryjne oraz jako wyroby jednostkowe, rzemieślnicze. W konkursie mogą brać udział różne rodzaje mebli, meble stolarskie i tapicerowane, klasyczne i nowoczesne. Przy wyborze najlepszych mebli będzie brane pod uwagę ich wzornictwo, jakość wykonania, użytych materiałów i funkcjonalność, a także innowacyjność zaproponowanych rozwiązań. Wysoką rangę konkursu podkreśla fakt, iż do Kapituły oceniającej meble zgodzili się wejść eksperci designu, meblarstwa oraz marketingu, naukowcy poznańskich uczelni, Uniwersytetu Przyrodniczego, Ekonomicznego oraz Akademii Sztuk Pięknych.

Godło mebli swarzędzkich przedstawia drzewo, w połowie o zarysie naturalnym, a w połowie uformowane. Symbolizuje istotę meblarstwa - obróbkę drewna, tworzenie form użytkowych. Kształt drzewa odwołuje się także do natury i ekologii. Nazwa Swarzędz tworząca stabilną podstawę logotypu przypomina, iż Swarzędz, to korzenie polskiego meblarstwa, w Swarzędzu bowiem powstało silne rzemiosło meblarskie, pierwsza w Polsce przedwojennej zmechanizowana fabryka mebli Antoniego Tabaki oraz znane powszechnie Swarzędzkie Fabryki Mebli. Dla logotypu przyjęto kolor zielony, będący kolorem nadziei.

Organizatorem konkursu jest Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu. Wszystkich, których interesują meble ze Swarzędza, cieszące się, jak wiadomo, najwyższą renomą, zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji mebli nominowanych do godła promocyjnego na Targach Designu moodFORM, w dniach 27-30 maja 2010, do pawilonu nr 7. Oprócz mebli nominowanych do tytułu Mebel Roku 2010, będzie można zobaczyć najnowsze osiągnięcia techniki trójwymiarowego obrazu zastosowane w promocji swarzędzkich mebli.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz