/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Wojewoda nie pomoże tartakom z Kotliny Kłodzkiej

PIGPD

Autor: oprac. dja
Źródło: PIGPD
Data: 2010-05-20


Wojewoda Dolnośląski nie pomoże znajdującym się w trudnej sytuacji tartakom z Kotliny Kłodzkiej, swoje działania ograniczając do przekazania pisma przedsiębiorców Ministrowi Środowiska. Zdaniem Wojewody nie ma on żadnego wpływu na Lasy Państwowe.

Odpowiedź Wojewody Dolnośląskiego skierowana do tartaków z Kotliny KłodzkiejOdpowiedź Wojewody Dolnośląskiego skierowana do tartaków z Kotliny Kłodzkiej

W załączonych obok skanach prezentujemy odpowiedź Wojewody Dolnośląskiego na prośbę o pomoc dla tartaków z Kotliny Kłodzkiej stojących przed koniecznością zamknięcia zakładów ze względu na brak surowca drzewnego wykupywanego przez zagraniczne firmy.
 
Poniżej przedstawiamy pismo przedsiębiorców będące odpowiedzią na otrzymaną od wojewody informację.
 
 
Kłodzko, dn. 18.05.2010r.

Pan
Rafał Jurkowlaniec
Wojewoda Dolnośląski


Szanowny Panie Wojewodo,

Już dwukrotnie - w 2009r. i obecnie - zwracaliśmy się do Pana o pomoc i obronę naszych firm i pracowników przed wyniszczającym nas systemem sprzedaży drewna, stosowanym przez Lasy Państwowe.

Również dwukrotnie odmówił Pan podjęcia jakichkolwiek działań, zasłaniając się paragrafami i odpychając nasze problemy do rąk Ministra Środowiska. Pana pismo znak NiR.II.6020-9/10-2 z dn. 14 maja br. niestety znów potwierdza Pański brak woli zajęcia się sprawą, która na terenie województwa, w którym jest Pan prawomocnym przedstawicielem rządu, ma ogromne gospodarcze i społeczne znaczenie.
 
Nie potrafimy więc zrozumieć, dlaczego nie przejawia  Pan żadnej inicjatywy i odpycha od siebie nasz problem, mając przy tym świadomość, że Pana zeszłoroczne prawie identyczne pismo do Ministra Środowiska nie wywarło żadnego skutku, czego efektem jest nasza dzisiejsza sytuacja.

Panie Wojewodo,
Nie do nas należy badanie jakie są formalne kompetencje lub ograniczenia działań wojewodów. Wydawało się nam jednak, że problemy dolnośląskich przedsiębiorców są dla Pana rzeczą ważną, co najmniej z racji reprezentowania przez Pana organów naczelnej administracji państwowej.

Spotkało nas rozczarowanie, o którym zamierzamy mówić głośno.
 
Informujemy więc Pana, iż pismo opisujące nasze problemy oraz opisane wyżej Pana działania, kierujemy na ręce Premiera Donalda Tuska. Zamierzamy udostępnić je prasie krajowej i lokalnej oraz posłom i senatorom, na których głosowaliśmy.
 
Na bieżąco będziemy się również kontaktować i domagać pomocy od władz samorządowych, na czele z Marszałkiem Województwa. Te władze również wybieraliśmy aby nas reprezentowały, zwłaszcza w trudnych sprawach.
 
Na koniec chcemy jeszcze zaznaczyć, że nadal pozostajemy otwarci na wszelkie inicjatywy idące w kierunku oczekiwanych przez nas rozwiązań, które władze Województwa Dolnośląskiego z Panem na czele postanowią podjąć.

Pismo podpisane zostało przez przedstawicieli następujących firm
Tartak Domaszków
Tartak Goworów
Rom-Hen s.c.
Trolah s.j.
Tartak Łężyce
PPHU Hydro-Drew
PPUH Drewbar
Tarstol
FHP Rad
PPHU Drewpol
Jandar
 
 

Wojewoda nie pomoże tartakom z Kotliny Kłodzkiej (Zdjęcia: 2)

Odpowiedź Wojewody Dolnośląskiego skierowana do tartaków z Kotliny KłodzkiejPismo Wojewody Dolnośląskiego skierowana do Ministra Środowiska

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA