/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

XYLEXPO 2010: Wraca optymizm wśród producentów maszyn do obróbki drewna

Xylexpo

Autor: dja
Źródło: Xylexpo
Data: 2010-05-14


Istnieją wyraźne sygnały, że kończy się silny kryzys na rynku maszyn i technologii do obróbki drewna. To opinia większości spośród 652 wystawców uczestniczących w targach Xylexpo - 22 Światowym Biennale Technologii Drewna i Produktów dla Przemysłu Meblowego, które odbyło się w dniach 4-8 maja w Mediolanie (Włochy).

Fot. Xylexpo 2010

Statystyki odbywającego się co dwa lata Xylexpo charakteryzują się dużym spadkiem. Targi, których powierzchnia objęła 42,5 tys. m2 odwiedziło ponad 51 tys. gości. Ponad 1/3 wystawców oraz 48% gości przybyło na tagi z zagranicy. W 2008r. ekspozycja zgromadziła ponad 850 wystawców, których oferta zajęła ok. 76 tys.m2, a zwiedzających było ok. 82 tys., pamiętać jednak należy, że tegoroczne targi Xylexpo odbywały się w cieniu globalnego kryzysu jaki miał miejsce w ostatnim czasie.

W 2009r. światowy rynek technologii dla obróbki drewna skurczył się o 37,5%. Jednak jak powiedział Ambrogio Delachi, prezes Acimall - włoskiego stowarzyszenia producentów maszyn i narzędzi do obróbki drewna, wszystko wskazuje, że nadchodzące miesiące przyniosą wreszcie oczekiwany wzrost zakupów. - "Wielu wystawców opowiedziało mi o zadowoleniu i jakości gości, którzy przyjechali do Mediolanu, którzy są faktycznie zainteresowani kupnem rozwiązań i technologii w ciągu kilku następnych miesięcy.  Ci przedsiębiorcy nie tylko spacerowali wśród stoisk, lecz mieli realną potrzebę zakupu wyposażenia do produkcji. Zamówienia były składane podczas targów, to jest coś czego nie widzieliśmy od długiego czasu!"

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA