/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Sieć sklepów meblowych ABRA otworzyła trzy nowe sklepy

Abra

Autor:
Źródło: Abra
Data: 2010-05-11


Ogólnopolska sieć sklepów meblowych ABRA powiększyła się o trzy nowe sklepy: w Rzeszowie, Przemyślu i Siemianowicach Śląskich. Obecnie ABRA S.A. zarządza siecią 76 sklepów meblowych zlokalizowanych w 62 miastach na terenie całej Polski oraz bazą logistyczną liczącą 6 magazynów. Łączna powierzchnia nowych sklepów to ponad 2250 m2. Otwarcie kolejnych punktów handlowych to część strategii rozwoju firmy, zakładającej zwiększenie liczby placówek i wzrost udziału w rynku meblowym.

Fot. Abra

Sklep w Rzeszowie o powierzchni 650 m2, został otwarty 24 kwietnia w Centrum Handlowym Nova. Jego otwarcie związane jest z relokacją istniejącego już w Rzeszowie sklepu w bardziej dogodne miejsce dla zakupów meblowych.

W Przemyślu sklep ABRA uruchomiony został w dniu 22 kwietnia w Galerii Blue Park (700 m2 powierzchni handlowej). W Siemianowicach Śląskich nowy sklep otwarto przy ul. Niepodległości (powierzchnia ok. 900 m2). W tych miastach marka ABRA jest obecna po raz pierwszy. Wszystkim otwarciom towarzyszyło bardzo duże zainteresowanie mieszkańców, którzy licznie odwiedzali nowe sklepy, korzystając z okazjonalnych promocji i obniżek. 

- Niemal co miesiąc otwieramy nowy salon meblowy. Od początku 2010 roku uruchomiliśmy już 5 sklepów, a od września 2009 roku, a więc od początku naszego roku obrachunkowego, 8 nowych placówek. W niedalekiej przyszłości planujemy dalsze otwarcia i rozwój sieci sklepów franczyzowych - mówi Piotr Krzanowski, Prezes Zarządu spółki ABRA S.A. - W 2010 roku mija 20 lat funkcjonowania naszej firmy. W tym czasie staliśmy się liczącą siłą w branży meblowej w Polsce. Dzięki przemyślanej strategii i wsparciu JD Group zamierzamy nadal zwiększać udział w rynku i poszerzać naszą ofertę - dodaje. 

ABRA S.A. to ogólnopolska sieć sklepów meblowych posiadająca obecnie ok. 5 procent udziału w rynku meblowym. ABRA S.A. jest częścią międzynarodowego koncernu JD Group z siedzibą w RPA. Koncern notowany jest na giełdzie w Johannesburgu i posiada ponad 1.000 obiektów handlowych, zgrupowanych w 9 sieciach handlowych na terenie RPA, zajmujących się sprzedażą detaliczną mebli, artykułów RTV/AGD oraz sprzętu komputerowego.

Obecnie sklepy ABRA to ponad 50 tys. m2 powierzchni handlowej i 2 miliony obsłużonych klientów każdego roku. W zeszłym roku, mimo kryzysu na rynkach, firma odnotowała ponad 8 procentowy wzrostu sprzedaży. W nowych sklepach ABRY zatrudnienie znalazło 25 osób. Łącznie w sieci ABRA pracuje obecnie 883 pracowników, w dalszym ciągu zatrudniane są nowe osoby.

Firma została wyróżniona w 2008 roku srebrnym Laurem Konsumenta w kategorii „Odkrycie Roku” i Złotym Laurem w roku 2009.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz