/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pozbud: Dobre wyniki w 2009, ambitne plany na 2010

Pozbud T&R

Autor: dja
Źródło: Pozbud T&R
Data: 2010-05-06


Pozbud T&R w 2009r. zwiększył przychody o 58% i zysk netto o 39% w porównaniu z wynikami roku 2008.

Fot. Pozbud T&R

Według raportu rocznego Pozbud T&R SA w 2009r. uzyskał przychody ze sprzedaży w wysokości 69,300 mln zł (2008: 43,821 mln zł). Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 7,732 mln zł (2008: 5,964 mln zł), a zysk netto 6,444 mln zł (2008: 4,624 mln zł).

Jednym z osiągnięć minionego roku, z których spółka jest szczególnie dumna, jest uruchomienie linii do produkcji okien Weinig UC Matic. Umożliwia ona produkcję 6 systemów stolarki otworowej oraz zwiększyła zdolności produkcyjne firmy o 150%. Zakup i uruchomienie tej linii produkcyjnej było jednym z priorytetów pierwszej emisji akcji spółki przeprowadzonej w maju 2008r. Program inwestycyjny przeprowadzony w roku 2009 objął także zakup i uruchomienie zintegrowanej z linią Weinig UC Matic linii do impregnacji i szlifu międzyoperacyjnego firmy Venjacob.

W ubiegłym roku Pozbud wprowadzono do produkcji innowacyjny produkt - okna Exterm. Nowe okna są przełomem pod względem trwałości i energooszczędności, odpowiadają wymogom budownictwa pasywnego.

Również w bieżącym roku zarząd spółki zamierza inwestować w technologię i rozwój nowych produktów. Celem jest wejście na rynek drzwi wewnętrznych drewnianych. Planowane wydatki inwestycyjne obejmą między innymi modernizację jednej z hal produkcyjnych, wybudowanie nowej hali produkcyjnej oraz zakup zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Całościowy koszt tych inwestycji Pozbud szacuje na poziomie 17,9 mln zł. Spółka ma zapewnione finansowanie swoich planów. W 2009 roku firma podpisała umowę o dofinansowanie w ramach programu PIOG działanie 4.4. z którego na inwestycję otrzyma 5,1 mln zł. Pozostałe środki to część z 25 mln zł pozyskanych w marcu b.r. z emisji akcji serii E.

W planach zarządu spółki jest również akwizycja podmiotu ze swojej branży, dzięki czemu Pozbud zapewnić ma sobie zwiększenie rynku sprzedaży.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz