/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

DREMA 2010: Technologie jutra ujrzały światło dzienne

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2010-05-05


W dniach 13-16 marca 2010 w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, które są najważniejszym wydarzeniem dla różnych sektorów branży drzewnej i meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Drema 2010Drema 2010Fot. Drewno.pl

Równolegle z poznańskimi targami DREMA odbyły się Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA. Obie imprezy targowe skupiły ponad 800 wystawców z 28 krajów, którzy na powierzchni wystawienniczej ponad 30 000 m2 zaprezentowali najnowocześniejsze rozwiązania ze świata techniki, technologii oraz komponentów. W tym roku targi odwiedziło 24 360 profesjonalistów z różnych sektorów branży drzewnej i meblarskiej, co stanowi 16 proc. więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

- Dynamiczny wzrost liczby zwiedzających, gdzie istotną część stanowią zupełnie nowe osoby zainteresowane inwestycjami, świadczy o pozytywnej tendencji na rynku i stabilizującej się sytuacji gospodarczej - mówi Hanna Ochnik-Pawłowska, dyrektor targów DREMA i FURNICA.

Niewątpliwym atutem dla gości targowych była możliwość darmowego wstępu (po dokonaniu rejestracji) oraz darmowy katalog wystawców w wersji elektronicznej, a także możliwość korzystania z bezpłatnego cateringu w punktach Rest&Meet. Nowoczesna formuła targów znajduje swoje uznanie także wśród wystawców targów.

Wizyta w Poznaniu była również okazją do zainspirowania się ciekawymi pokazami. Dla producentów mebli, którzy reprezentują sektor produkcji mebli tapicerowanych, szczególnie interesująca była Fabryka Mebli na Żywo. Jest ona specjalną przestrzenią prezentacyjną, która od kilku edycji targów łączy  pod względem merytorycznym zakres zainteresowań zwiedzających targi DREMA i odbywające się równolegle Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA. Pełnowymiarowy park maszyn wyprodukował ciekawe wzorniczo meble tapicerowane, przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii oraz materiałów. Nad realizacją tego ciekawego, aczkolwiek trudnego pod względem logistycznym przedsięwzięcia czuwała Katedra Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Fabryka nie tylko dostarczyła informacji na temat niuansów technologicznych. Projekt także zintegrował środowisko studentów – przyszłej kadry przemysłu meblarskiego.  

IV Forum Gospodarcze Polskiego Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego POLWOOD, organizowane wspólnie przez Wydawnictwo Inwestor i Międzynarodowe Targi Poznańskie, to jedno z kluczowych wydarzeń odbywających się podczas targów DREMA. Skupiające przedstawicieli czołowych zakładów obróbki drewna oraz środowisk branżowych forum objęło swą tematyką sektor tartaczny i meblarski. W obecności zgromadzonych wręczono również prestiżowe statuetki: w kategorii inwestycji w przemyśle drzewnym nagrodę otrzymała firma HOMANIT POLSKA SP. Z O.O. z Karlina, natomiast w kategorii inwestycji w przemyśle meblarskim – firma MEBEL RUST z Dobrodzienia.

Sektor tartaczny jest znaczącą częścią przemysłu obróbki drewna i w ramach targów DREMA nie zabrakło wydarzeń skierowanych do profesjonalistów go reprezentujących. Wśród nich wymienić należy seminaria „Nowoczesne metody oceny jakości surowca drzewnego na potrzeby sektora tartacznego” oraz „Przemysł Drzewny 2010+. Rynek drewna okrągłego i innowacje techniczne dla polskich tartaków”, gdzie przy udziale zaproszonych firm i partnerów z kręgów naukowych przedstawiono najciekawsze rozwiązania pozwalające usprawnić produkcję w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach tartacznych.

Redakcja „Lakiernictwa Przemysłowego”, wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, przygotowała prezentacje urządzeń  do przygotowywania powierzchni i nakładania powłok ochronnych, stosowanych podczas produkcji mebli. Poligon Umiejętności był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń. W hali nr 4 stworzono specjalne miejsce, gdzie na 100 mkw. producenci i dystrybutorzy urządzeń do przygotowania powierzchni, urządzeń do lakierowania, suszenia, a także farb i lakierów zaprezentowali swoje technologie.

Edycję targów w 2010 roku uświetnił konkurs i wystawa zorganizowana przez Wydawnictwo Inwestor i Międzynarodowe Targi Poznańskie. W konkursie „Wyczarowane z drewna”, który miał na celu promowanie zawodów związanych z obróbką drewna, udział wzięli uczniowie i studenci. Laureatem pierwszego miejsca w tym roku został Paweł Gozdyra z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Garbatce Letnisku, za wykonane z drewna słuchawki. Pełną listę zwycięzców można zobaczyć na stronie www.wyczarowanezdrewna.pl.

Poznańskie targi DREMA i FURNICA są liczącym się w tej części Europy źródłem wiedzy o nowościach, a także istotnym barometrem aktualnej sytuacji rynkowej. Co roku biorą w nich udział firmy znajdujące się w czołówce branży dostawców dla różnych sektorów branży obróbki drewna i produkcji mebli.  Zebrane podczas targów opinie, zarówno ze strony wystawców, jak i zwiedzających, potwierdzają silną pozycję targów DREMA i FURNICA na arenie międzynarodowej.
 

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz