/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

John Deere otworzył fabrykę w Rosji

John Deere

Autor: dja
Źródło: John Deere
Data: 2010-05-04


Firma John Deere & Company oficjalnie otworzyła swój nowy zakład produkcji i dystrybucji części w miejscowości Domodiedowo k/Moskwy (Rosja). Obiektu Domodiedowo to największa dotychczas inwestycja spółki w Rosji.

Harwester John Deere podczas pracyHarwester John Deere podczas pracyFot. Drewno.pl

Fabryka specjalizować się będzie w produkcji dużych ciągników i kombajnów rolniczych oraz serii produktów wykorzystywanych w budownictwie i leśnictwie. Centrum dystrybucyjne części pozwoli spółce zaopatrywać klientów w Rosji i państwach WNP oraz innych pobliskich rynków.

Nowy obiekt został otwarty zaledwie dziewięć miesięcy od oficjalnego ogłoszenia planów John Deere związanych z rynkiem rosyjskim. Podczas uroczystości otwarcia fabryki, prezes i dyrektor generalny Samuel R. Allen, powiedział że Rosja posiada ogromny potencjał by w przyszłości stać się głównym dostawcą żywności i zasobów odnawialnych na świecie. Dodał, że plany na przyszłość firmy John Deere w Rosji są zgodne z polityka rosyjskiego rządu mającą na celu zwiększenia produkcji ziarna i innych zasobów odnawialnych.

Allen przypomniał, że Deere swoje pierwsze produkty sprzedał w Rosji 100 lat temu. Obecnie, oprócz nowej lokalizacji w Domodiedowie, John Deere prowadzi produkcję w Orenburgu, posiada biura w Petersburgu i Moskwie oraz ponad 70 miejsc sprzedaży i usług zlokalizowanych na terenie Rosji.
 

***
Firma John Deere powstała w 1837r. Dziś jest światowym liderem w dostarczaniu zaawansowanych produktów i usług dla rolnictwa, leśnictwa i budownictwa. Firma oferuje również usługi finansowe oraz produkuje i sprzedaje silniki stosowane w ciężkim sprzęcie.

W 2009r. firma John Deere osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 23,112 mld USD (2008: 28,438 mld USD) oraz uzyskała zysk netto w wysokości 0,873 mld USD (2008: 2,053 mld USD).  Dział spółki Budownictwo i Leśnictwo zajmujący się m.in. produkcją i sprzedażą specjalistycznych maszyn wykorzystywanych w leśnictwie (harvestery, forwardery) zanotował w minionym roku spadek sprzedaży o ponad 55% - 2,634 mld USD wobec 4,818 mld USD w 2008r. Na działalności tej John Deere zanotował stratę w wysokości 83 mln USD (2008: zysk 466 mln USD).

Na 2010r. John Deere planuje w tym segmencie wzrost sprzedaży o 18%. W zrost sprzedaży wspomagać ma m.in. agresywna redukcja zapasów wyrobów, które powstały w ubiegłym roku. Spółka zakłada, że globalny rynek związany z leśnictwem cechować będzie wzrost związany z większym zapotrzebowaniem na celulozę i papier, jak również wzrostem na rynku budowlanym w USA.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz