/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Stół do kuchni - jak wybrać?

Autor:
Źródło: Bielany Park Handlowy
Data: 2010-04-30


Stół to mebel symboliczny. Spożywamy przy nim posiłki, rozmawiamy, przyjmujemy gości. Dawniej stanowił nieodłączną część jadalni, w której zajmował centralne, honorowe miejsce.

Stół w kuchniStół w kuchniFot. Bielany Park Handlowy

Obecnie coraz chętniej komponujemy stół z przestrzenią kuchenną. Jak się do tego zabrać?

Rozwiązanie powinno wynikać z naszych potrzeb. Jeśli wiemy, że kuchnia będzie wyłącznie przystankiem, gdzie zjemy szybkie śniadanie i pobiegniemy dalej, warto połączyć stół z barkiem lub innymi meblami, uzyskując w ten sposób dodatkową przestrzeń. Jeśli będziemy potrzebować większego stołu wyłącznie raz na jakiś czas, niech stanie w pomieszczeniu sąsiadującym z kuchnią. Nie będziemy o niego się potykać. Polecam także stoły rozkładane. Jest ich bardzo dużo, bogatą ofertę ma np. sklep Meblomak w Parku Handlowym Bielany.

Modne obecnie są spotkania domowe, wspólne gotowanie. W tym przypadku potrzebować będziemy pewnej przestrzeni. W dużej kuchni bez problemu wydzielimy miejsce na stół. Przy owalnym zmieścimy więcej osób. Jego zaletą jest również brak rogów (bezpieczeństwo).
- W mniejszych pomieszczeniach najpraktyczniejszym rozwiązaniem będzie stół prostokątny lub kwadratowy – można ustawić go pod ścianą. Wymiary stołów są normatywne – mówi Marta Hubka, konsultant ds. aranżacji wnętrz w Parku Handlowym Bielan. – Standardowa szerokość stołu to 80 cm, wysokość 75 cm (barowe 120 cm). Bez trudu można zatem dokonać pomiarów i zaplanować jego położenie – dodaje Hubka.

Decydując się na stół w kuchni, warto wybrać mebel solidny, odporny na uszkodzenia, wilgoć. Pamiętajmy, że kuchnia to miejsce narażone na różnego rodzaju „wypadki przy pracy”. W ofercie rynkowej znajdziemy szereg blatów drewnianych, kamiennych, laminowanych, wykonanych ze szkła hartowanego, czy z płytek ceramicznych. Wygląd stołu kuchennego powinniśmy dopasować tak, aby tworzył pewną całość z resztą kuchennej zabudowy. Równie ważny – o czym często zapominamy - będzie dobór krzeseł. Wbrew pozorom, stół i krzesła mogą odcisnąć swój ślad na charakterze wnętrza, wyznaczyć jego jakość i styl.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Co śadzicie o takim stole do dużej jadalni?

Chce kupić stół do jadalni ale nie jestm pewna bo nie mogę go obejrzeć na żywo przed zakupem. http://www.batdom.pl/ze,0,176/zestaw-zt155.ehtml

Ala [1]Odpowiedz na ten komentarz2015-03-10 12:03:33

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz