/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Black Red White chce podbić Bałkany

Black Red White

Autor:
Źródło: Black Red White
Data: 2010-04-29


Struktura Black Red White - największej polskiej grupy meblarskiej, producenta i dystrybutora mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz - została rozbudowana w marcu 2010 roku o nową spółkę handlową pod nazwą BLACK RED WHITE INTERIOR d o.o. z siedzibą w Banja Luce w Bośni i Hercegowinie. Kluczowym założeniem inwestycji jest wzrost sprzedaży produktów oferowanych przez Black Red White w krajach bałkańskich.

Firma BLACK RED WHITE INTERIOR d o.o. - której 100% udziałowcem jest BLACK RED WHITE SA - odpowiada za prowadzenie hurtowej działalności handlowej w takich krajach, jak: Bośnia i Hercegowina, Serbia, Czarnogóra, Chorwacja, Słowenia i Macedonia. Zadaniem spółki będzie dystrybucja produktów marki Black Red White do salonów meblowych zainteresowanych współpracą, a także pozyskanie nowych partnerów handlowych w krajach bałkańskich.

„Celem inwestycji w Banja Luce jest przede wszystkim zwiększenie dostępności produktów Black Red White na Bałkanach. Obecność hurtowni w tym regionie przyspieszy i usprawni realizację zamówień i dostaw oraz organizowanie lokalnych akcji promocyjnych. Rozwój międzynarodowej sieci sprzedaży wpisany jest w strategię biznesową Grupy i zakłada systematyczne zwiększanie udziału eksportu w strukturze przychodów” - powiedział Stanisław Bosak, prezes BLACK RED WHITE SA.

Uruchomienie nowego punktu handlowego na Bałkanach ułatwi partnerom biznesowym Grupy prowadzenie proaktywnej polityki sprzedażowej dzięki bezpośredniej dostępności do takich materiałów reklamowych, jak: katalogi, ulotki czy broszury promocyjne. Ponadto, BLACK RED WHITE SA - główna spółka w Grupie - oferuje kontrahentom pomoc w zakresie otwierania salonów partnerskich oraz aranżacji powierzchni ekspozycyjnej punktów sprzedaży detalicznej.

Po dokonanych zmianach strukturalnych, w skład Grupy wchodzi aktualnie BLACK RED WHITE SA i 20 spółek zależnych, w tym 10 podmiotów zagranicznych zlokalizowanych na Ukrainie, Białorusi, Słowacji, w Rosji oraz Bośni i Hercegowinie.

Grupa Black Red White lokuje około 30% swojej sprzedaży za granicą. Jej asortyment dostępny jest, poza rynkiem polskim, w ponad 50 krajach świata, m.in.: Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, Łotwie, Litwie, Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie, Grecji, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, krajach skandynawskich, Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA oraz Kanadzie.

***
Grupa Black Red White to największa polska grupa meblarska, producent i dystrybutor mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz. Firma oferuje wysokiej jakości meble pokojowe, kuchenne, tapicerowane oraz stoły i krzesła o różnorodnej stylistyce. Pod względem wartości sprzedaży Grupa jest liderem wśród krajowych producentów mebli skrzyniowych oraz kuchennych. Udział Black Red White w sprzedaży na polskim rynku meblarskim sięga około 20%.

W skład Grupy wchodzi BLACK RED WHITE SA i 20 spółek zależnych, w tym 10 podmiotów zagranicznych zlokalizowanych na Ukrainie, Białorusi, Słowacji, w Rosji oraz Bośni i Hercegowinie. Działalność produkcyjna na rzecz Black Red White prowadzona jest w 21 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce i za granicą.

Krajowa sprzedaż hurtowa prowadzona jest w oparciu o 10 hurtowni własnych i 3 przedstawicielskie oraz magazyny regionalne o łącznej powierzchni 257,5 tys. m2. Podobna strategia w zakresie handlu hurtowego realizowana jest na rynkach zagranicznych. Grupa dysponuje hurtowniami własnymi na terenie Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz Bośni i Hercegowiny. Systematycznie zaznaczana jest również obecność w Środkowej i Południowej Europie. Hurtownie przedstawicielskie firmy znajdują się na terenie Czech, Słowacji, Węgier, Bułgarii, Rumunii oraz Grecji.

Grupa Black Red White dysponuje znakomicie zaplanowaną i zorganizowaną siecią około 2000 punktów sprzedaży, z czego niemal połowa to salony poza granicami kraju. Krajowa sprzedaż detaliczna mebli i artykułów wyposażenia wnętrz Black Red White jest prowadzona i rozwijana - poza punktami partnerskimi - za pośrednictwem sieci salonów własnych zlokalizowanych na terenie całej Polski. Aktualnie liczy ona 54 salony, w tym 11 salonów wielkopowierzchniowych we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Zabrzu, Będzinie, Chorzowie, Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku.

Dominującą pozycję w Grupie Black Red White zajmuje spółka BLACK RED WHITE SA. Pełni ona nadzór właścicielski nad podmiotami zależnymi oraz sprawuje funkcję koordynującą w zakresie zakupów, produkcji i sprzedaży prowadzonych przez spółki należące do Grupy.

Na rzecz Grupy Black Red White - w spółkach zależnych oraz w spółkach współpracujących z Grupą i świadczących dla niej usługi - pracuje łącznie ponad 14,5 tys. pracowników.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz