/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

FURNICA 2010 - Dynamiczne wzrosty poznańskiego spotkania branży meblarskiej

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2010-04-28


W dniach 13-16 marca 2010 w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA w których udział wzięło ponad 250 firm z czołówki dostawców do różnych sektorów produkcji meblowej.

Furnica 2010Furnica 2010Fot. Drewno.pl

Poznańskie targi FURNICA są wydarzeniem odbywającym się w kompleksie nowoczesnych pawilonów Targów Poznańskich (pawilony 7, 7A, 8 i 8A), równolegle z Międzynarodowymi Targami dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Obie imprezy targowe skupiły ponad 800 wystawców z 28 krajów, którzy na powierzchni wystawienniczej ponad 30.000 m2 zaprezentowali najnowocześniejsze rozwiązania ze świata techniki, technologii oraz komponentów. 
 
W tym roku targi odwiedziło 24.360 profesjonalistów z różnych sektorów branży drzewnej i meblarskiej, co stanowi 16 proc. więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wśród zwiedzających byli obecni producenci mebli, kierownicy produkcji, projektanci oraz osoby zawodowo związane z wyposażeniem wnętrz.

- Dynamiczny wzrost liczby zwiedzających, gdzie istotną część stanowią zupełnie nowe osoby zainteresowane nowościami, świadczy o pozytywnej tendencji na rynku i stabilizującej się sytuacji gospodarczej – mówi Hanna Ochnik-Pawłowska, dyrektor targów DREMA i FURNICA.

Niewątpliwym atutem dla gości targowych była możliwość darmowego wstępu (po dokonaniu rejestracji) oraz darmowy katalog wystawców w wersji elektronicznej, a także możliwość korzystania z bezpłatnego cateringu w punktach Rest&Meet. Nowoczesna formuła targów znajduje swoje uznanie także wśród wystawców targów.

- Targi FURNICA, będące miejscem spotkań branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz z ich dostawcami dla tej gałęzi przemysłu, cieszyły się w tym roku dużym zainteresowaniem fachowców. Stoisko firmy SCHATTDECOR odwiedziło wielu ważnych klientów z ponad 100 firm i organizacji, a wśród nich producenci płyt, mebli, projektanci, przedstawiciele prasy oraz firmy współpracujące – mówi Danuta Pawlik, Menedżer ds. Marketingu z firmy Schattdecor sp. z o.o.

Na targach FURNICA obecni byli również przedstawiciele czołowych organizacji branżowych, a w tym Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, która przygotowała ciekawy program spotkań o specjalistycznym charakterze.

- Pomimo trudnej sytuacji w branży meblarskiej oraz żałoby narodowej nie sprzyjającej nawet wydarzeniom czysto biznesowym targi FURNICA i DREMA 2010 pozytywnie zaskoczyły nas dużą liczbą odwiedzających. […] targi FURNICA odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu pozycji ich uczestników na polskim rynku akcesoriów meblowych – mówi Michał Strzelecki z OIGPM.  

Wizyta w Poznaniu była okazją do zainspirowania się ciekawymi pokazami. Dla producentów mebli, którzy reprezentują sektor produkcji mebli tapicerowanych, szczególnie interesująca była Fabryka Mebli na Żywo. Jest ona specjalną przestrzenią prezentacyjną, która od kilku edycji targów łączy  pod względem merytorycznym zakres zainteresowań zwiedzających targi FURNICA i DREMA. Pełnowymiarowy park maszyn wyprodukował ciekawe wzorniczo meble tapicerowane, przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii oraz materiałów.

W centrum uwagi odwiedzających targi profesjonalistów była zorganizowana przez Targi Poznańskie przestrzeń specjalna Urok Detalu – Kuchnia od Kuchni, gdzie zaprezentowano najnowsze rozwiązania pozwalające realizować najbardziej ambitne projekty mebli kuchennych. Autorem zabudowy mebli kuchennych była firma WITT KUCHNIE, a partnerami przestrzeni takie firmy jak BLUM, FRANKE, HRANIPEX, IPNOTIC CONCEPT STORE, PFLEIDERER, REJS, RIDEX DEKORACJE, SCHATTDECOR. Patronat medialny nad Urokiem Detalu odjęło Wydawnictwo Publikator (wydawca czasopism Produkcja Mebli, Meble Plus) oraz redakcja wortalu Meble.pl. Część wystawową i seminaryjną przestrzeń odwiedziło wielu producentów mebli oraz projektantów i przedstawicieli studiów kuchennych, którzy otrzymali na miejscu unikalny przewodnik z informacjami na temat projektu.

Poznańskie targi FURNICA oraz DREMA są liczącym się w tej części Europy źródłem wiedzy o nowościach, a także istotnym barometrem aktualnej sytuacji rynkowej. Co roku biorą w nich udział firmy znajdujące się w czołówce branży dostawców dla różnych sektorów branży obróbki drewna i produkcji mebli.  Zebrane podczas targów opinie, zarówno ze strony wystawców, jak i zwiedzających, potwierdzają silną pozycję tego spotkania na arenie międzynarodowej.

FURNICA 2010 - Dynamiczne wzrosty poznańskiego spotkania branży meblarskiej (Zdjęcia: 2)

Furnica 2010Furnica 2010

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz