/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

RDLP Olsztyn nie zgadza się z zarzutami NIK

PAP

Autor: oprac. dja
Źródło: PAP
Data: 2010-04-14


Lasy Państwowe przy sprzedaży drewna nie wykorzystywały mechanizmów wolnego rynku; preferowały dotychczasowych nabywców, pozostałym ograniczano dostęp do towaru - wynika z kontroli przeprowadzonej przez NIK w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Leśnicy nie naliczali klientom kar za brak realizacji zawartych umów zakupu surowca drzewnego. Według kontrolerów NIK działania te zmniejszyły zysk Lasów Państwowych ze sprzedaży drewna. RDLP w Olsztynie nie zgadza się z zarzutami - informuje PAP.

Fot. Drewno.pl

Jak powiedziała PAP rzeczniczka RDLP w Olsztynie Joanna Sienkiewicz, odnosząc się do zarzutu NIK, zasady sprzedaży drewna ustalone przez Dyrektora Generalnego LP zostały skonsultowane z przemysłem drzewnym i uzyskały pozytywną opinię UOKiK.

Jeśli chodzi o możliwość naliczania kar pieniężnych za nieodebrane drewno, to stosowanie zapisów umów w tym zakresie miało status fakultatywny. Każdy z przypadków naliczenia kary umownej analizowany był indywidualnie. W ocenie RDLP w Olsztynie możliwość naliczenia kar umownych w ówczesnej sytuacji gospodarczej została wyegzekwowana w stopniu uzasadnionym.

Przeczytaj więcej na temat kontroli NIK w RDLP Olsztyn >>>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz