/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

DREMA i FURNICA - Najważniejsze spotkanie branży w regionie Europy Środkowo - Wschodniej

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2010-04-10


W dniach 13 -16 kwietnia 2010 w Poznaniu, pod hasłem „Technologie jutra”, odbędą się XXVI Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Równolegle odbędą się Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA. Oba prestiżowe wydarzenia przyniosą cenną wiedzę z zakresu najnowocześniejszych na rynku rozwiązań oraz na temat kondycji branży w regionie Europy Środkowo – Wschodniej.

Fot. Drewno.pl

Stosowanie nowoczesnych technologii jest dla małych, średnich i dużych zakładów obróbki drewna i produkcji mebli drogą do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej pod względem kosztów działalności i jakości produktów końcowych. Dlatego targi DREMA są bardzo oczekiwanym wydarzeniem dla branży w Europie Środkowo - Wschodniej i wpisują się w kalendarz profesjonalistów poszukujących właściwych kierunków rozwoju swoich firm. O międzynarodowej randze tych targów świadczy udzielona rekomendacja Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Wizyta na targach w Poznaniu jest niepowtarzalną w roku szansą na zapoznanie się z możliwościami maszyn w ruchu. Dopełnieniem ciekawej i różnorodnej ekspozycji wystawców jest bogaty program wydarzeń o charakterze branżowym oraz unikalne przestrzenie prezentacyjne. Równolegle na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, które stanowią bardzo dobre dopełnienie tematyczne dla odwiedzających Poznań przedstawicieli branży meblarskiej. Możliwość odwiedzenia targów DREMA i FURNICA dla profesjonalistów oznacza bezpośredni kontakt z około 800 czołowymi na świecie dostawcami techniki i technologii, którzy zaprezentują swoją ofertę na niemal 30 000 m2 łącznej powierzchni wystawienniczej. Wystawcy przyjadą z 22 krajów: Austrii, Belgii, Czech, Chin, Danii, Estonii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kolumbii, Luksemburga, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, USA, Węgier i Włoch. Organizatorzy spodziewają się, że targi odwiedzi ponad 22 000 profesjonalistów z Polski i zagranicy, aktywnie poszukujących dróg rozwoju w biznesie.

Produkcja na żywo jakiej nie było 
Fabryka Mebli na Żywo jest specjalną przestrzenią prezentacyjną, która łączy pod względem merytorycznym zakres zainteresowań zwiedzających targi DREMA i odbywające się równolegle Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA. Pełnowymiarowy park maszyn wyprodukuje ciekawe wzorniczo meble tapicerowane, przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii oraz materiałów. Nad realizacją tego ciekawego, aczkolwiek trudnego pod względem logistycznym przedsięwzięcia czuwa Katedra Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Fabryka nie tylko dostarcza informacji na temat niuansów technologicznych, ale także integruje środowisko studentów – przyszłej kadry przemysłu meblarskiego. 

Polwood – dyskusja o randze europejskiej
Podczas najbliższej edycji targów odbędzie się IV Forum Gospodarcze Polskiego Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego POLWOOD organizowane wspólnie przez Wydawnictwo Inwestor i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Skupiające przedstawicieli czołowych zakładów obróbki drewna oraz środowisk branżowych forum obejmie swą tematyką sektor tartaczny i meblarski oscylując wokół tematyki związanej z głównymi wyzwaniami branży i drogami jej rozwoju. Ważnym tematem będzie również miejsce polskiego przemysłu drzewnego i meblarskiego na tle Unii Europejskiej. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostaną przedstawiciele najważniejszych organizacji branżowych z kraju i zagranicy oraz dziennikarze mediów branżowych.

DREMA dla tartacznictwa
Sektor tartaczny jest znaczącą częścią przemysłu obróbki drewna i w ramach targów DREMA nie zabraknie wydarzeń skierowanych do profesjonalistów go reprezentujących. Wśród nich wymienić należy seminaria „Nowoczesne metody oceny jakości surowca drzewnego na potrzeby sektora tartacznego” oraz „Przemysł Drzewny 2010+. Rynek drewna okrągłego i innowacje techniczne dla polskich tartaków”, gdzie przy udziale zaproszonych firm i partnerów z kręgów naukowych zostaną przedstawione najciekawsze rozwiązania pozwalające usprawnić produkcję w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach tartacznych. Organizatorzy liczą na frekwencję ze strony przedsiębiorstw zainteresowanych długofalowym rozwojem biznesu w oparciu o ekonomiczne i bezpieczne metody produkcji.

Poligon Umiejętności
Redakcja „Lakiernictwa Przemysłowego”, wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, zaprasza wszystkich zainteresowanych na prezentacje urządzeń  do przygotowywania powierzchni i nakładania powłok ochronnych, stosowanych podczas produkcji mebli. Poligon Umiejętności podczas XXVI Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2010 to doskonała okazja do wymiany doświadczeń. W hali nr 4 stworzono specjalne miejsce, gdzie na 100 mkw. producenci i dystrybutorzy urządzeń do przygotowania powierzchni, urządzeń do lakierowania, suszenia, a także farb i lakierów prezentują swoje technologie.

Wyspa Stowarzyszeń
Profesjonalny charakter targów DREMA znajdzie swoje potwierdzenie w Wyspie Stowarzyszeń. W jej ramach będą obecne czołowe organizacje branżowe, co będzie okazją do nawiązania wielu ciekawych kontaktów i uzyskania informacji o branży w kategoriach globalnych.

Konkursy i wystawy
Edycję targów w 2010 roku uświetnią również ciekawe konkursy i wystawy organizowane przez Wydawnictwo Inwestor i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Emocji nie zabraknie podczas IX Mistrzostw Polski we Wbijaniu Gwoździ, gdzie na zwycięzców czekają nagrody. Na uczniów i studentów czeka konkurs „Wyczarowane z drewna” mający na celu promowanie zawodów związanych z obróbką drewna.

Urok Detalu – Kuchnia od kuchni
Kuchnia od Kuchni – to bardzo przewrotny tytuł najbliższej edycji wystawy UROK DETALU, która adresowana jest przede wszystkim do producentów mebli kuchennych, studiów kuchennych, a w szczególności do projektantów oraz osób będących doradcami na etapie sprzedaży. Przestrzeń podzielono na dwie strefy: wystawową oraz strefę wiedzy.

Poznań – tu warto być
Uzupełniające się targi DREMA i FURNICA znajdują się w ścisłym gronie wydarzeń o randze światowej, które adresowane są do profesjonalistów z branży drzewnej i meblarskiej. Ponad 100 nowości i premier światowych oraz ciekawe konferencje i przestrzenie prezentacyjne sprawiają, że naprawdę warto tam być. Organizatorzy zadbali o wysoki komfort pobytu na miejscu: dla zarejestrowanych zwiedzających wstęp jest darmowy, a na targach czekają punkty Rest&Meet Points, gdzie można zregenerować siły przy darmowym poczęstunku. Międzynarodowe Targi Poznańskie serdecznie zapraszają do rejestracji on-line w ramach serwisu www.mtp24.pl oraz na miejscu, bezpośrednio w punktach kasowych. Dla nie zarejestrowanych zwiedzających bilety wstępu dostępne są w cenach 60 PLN (jednorazowy) i 90 PLN (czterodniowy). Ułatwieniem dla zmotoryzowanych gości jest mieszczący się w odległości 350 m od terenów targowych strzeżony parking (ul. Matejki). Dostępność dworca kolejowego oraz lotniska Ławica – to kolejne ułatwienia dla osób preferujących alternatywne formy komunikacji.

Więcej informacji: www.drema.pl , www.furnica.pl

Darmowy wstęp na targi? Zarejestruj się w mtp24.pl już teraz! 

Pobierz pełen program wydarzeń targów DREMA i FURNICA >>>


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz