/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Habufa Meubelen kończy współpracę z Fabryką Mebli Swarzędz

Swarzędz Meble

Autor: dja
Źródło: Swarzędz Meble
Data: 2010-04-08


Holenderska spółka Habufa Meubelen B.V. poinformowała, że kończy współpracę z Fabryką Mebli Swarzędz Sp. z o.o. (spółką zależną Swarzędz Meble SA w likwidacji). Habufa Meubelen to największy klient swarzędzkiej spółki. Brak zleceń z jego strony może oznaczać upadłość spółki.

Jako przyczyny zakończenia współpracy zostały wskazane podejrzenia kontrahenta dotyczące złej sytuacji majątkowej FAbryki Mebli Swarzędz oraz trudna sytuacja handlowa na rynku holenderskim, zmuszająca Habufa Meubelen do reorganizacji struktury dostawców i poszukiwania tańszych źródeł produkcji.

Dotychczasowa współpraca była prowadzona w oparciu o pojedyncze zamówienia na podstawie umowy ramowej w zakresie wykonania i dostawy mebli. Produkcja mebli realizowana była przez zakład w Nysie.

Jakkolwiek umowa ramowa nie rodziła bezpośrednich zobowiązań Habufa Meubelen, to jednak z uwagi na średniomiesięczną wartość realizowanych zamówień w okresie ostatnich 12 miesięcy, w wysokości ok. 580 tys. zł miesięcznie, uznana została za umowę znaczącą.

Zakończenie współpracy będzie miało istotnie negatywny wpływ na możliwość kontynuowania działalności gospodarczej przez Fabrykę Mebli Swarzędz, ponieważ zakład produkcyjny w Nysie większość sprzedaży realizuje właśnie na rzecz Habufa Meubelen.

Swarzędz Meble SA w likwidacji obecnie analizuje czy nastąpi konieczność ogłoszenia upadłości spółki zależnej. Jej upadłość oznaczać będzie dla Swarzędz Meble ryzyko braku wpływów z planowanej sprzedaży udziałów Fabryki Menli Swarzędz sp. z o.o. oraz potencjalny brak spłaty wierzytelności w wysokości ponad 3 mln zł.

Liczba wyświetleń: 4007


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA