/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Mera Schody wśród liderów rynku NewConnect

GPW

Autor: dja
Źródło: GPW
Data: 2010-04-01


Mera Schody SA znalazła się wśród 16 firm, które Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zakwalifikowała do segmentu NewConnect LEAD. Celem utworzenia tego segmentu jest wyróżnienie największych i najpłynniejszych spółek, które mają największe szanse spełnić kryteria dopuszczea na główny parkiet giełdy.

Schody dywanowe z oferty Mera SchodySchody dywanowe z oferty Mera SchodyFot. Mera Schody

Kryteria kwalifikacji do segmentu NewConnect LEAD uwzględniają zarówno parametry ilościowe (np. kapitalizacja, płynność obrotu, czas bycia spółką publiczną) jak i jakościowe, odnoszące się do stosowania Dobrych Praktyk oraz rzetelnego wykonywania obowiązków informacyjnych.

Według GPW potrzeba uruchomienia segmentu NewConnect LEAD znajduje odzwierciedlenie w rosnącej liczbie spółek, które przeniosły już notowania na Główny Rynek GPW.

Skład segmentu NC LEAD jest zmienny i będzie aktualizowany raz na kwartał. Po zakończeniu ostatniej sesji giełdowej w marcu, czerwcu, wrześniu i grudniu każdego roku, będzie dokonywana weryfikacja poszczególnych wskaźników i kwalifikacji akcji emitenta do segmentu NewConnect Lead. Podczas okresowych kontroli będą brane pod uwagę dane z ostatniego półrocza działalności spółki notowanej na NewConnect.

Mera Schody SA od 1996 roku zajmuje się produkcją i sprzedażą schodów i elementów drewnianych do klatek schodowych. Firma wykorzystuje najnowsze technologie maszynowe i informatyczne służące do konstruowania schodów, sterowane cyfrowo maszyny, które w połączeniu z doświadczeniem pracowników stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów oferowanych we własnej sieci sprzedaży. Grupa kapitałowa obejmuje zakład główny w Lewinie Brzeskim (Polska, woj. opolskie), spółkę zależną Klon sp. z o.o. w Nowej Świętej (Polska, woj. wielkopolskie) oraz dwie spółki zależne zlokalizowane w Niemczech (Arktic - Treppentechnik GmbH i HST Treppen GmbH).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz