/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nowości na targach DREMA

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2010-03-31


Już za 2 tygodnie rozpoczynają się kolejna edycja targów DREMA. W ofercie wystawców znajdą się m.in następujące nowości:

A.D. SYSTEM Sp. z o.o.

Duocoll 1014

Klej dyspersyjny na bazie PVAC do oklejania szerokich powierzchni tworzyw drzewnych foliami papierowymi/laminatami i okleiną naturalną.

Naniesienie jednostkowe: 30-50g/m. Pomaga zachować doskonałą jakość powierzchni po oklejeniu. Klej nie zwiera formaldehydu. Spełnia IOS MAT 0003 i 0069.

 

Airtec® A/S

Airtec® EasyLine

Wysokociśnieniowy system nawilżania powietrza Airtec® EasyLine jest dedykowany głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zoptymalizowany pobór energii i zminimalizowane koszty eksploatacyjne zapewniają utrzymanie wilgotności. Układ wyposażony jest w zintegrowany, kontrolowany przez przetwornik częstotliwości system pompowy, swobodnie programowalny sterownik PLC, wyświetlacz oraz w kontrolę przepływu/detekcję wycieku. Airtec® EasyLine dostarcza 12-600 litrów zatomizowanej wody w ciągu godziny do maks. 3 niezależnie sterowanych stref/pomieszczeń.

Airtec® HydroLine

Wysokociśnieniowy system nawilżania powietrza Aritec® HydroLine jest dedykowany głównie dla dużych i średnich przedsiębiorstw. Zoptymalizowany pobór energii i zminimalizowane koszty eksploatacyjne zapewniają utrzymanie wilgotności. Układ wyposażony jest w zintegrowany, kontrolowany przez przetwornik częstotliwości system pompowy, swobodnie programowalny sterownik PLC, wyświetlacz oraz w kontrolę przepływu/detekcję wycieku. Airtec® HydroLine dostarcza 24-700 litrów zatomizowanej wody w ciągu godziny do maksymalnie 8 niezależnie sterowanych stref/pomieszczeń.

 

AKE Polska Sp. z o.o.

Rozdrabniacz wiórów PLT Ultra

Najnowszy kompaktowy rozdrabniacz wiórów PLT Ultra zapewnia gładkie krawędzie rzazu przy przecinaniu płyt wiórowych oklejonych delikatnymi powłokami, takimi jak folia, papier itp., gwarantując stałą szerokość rzazu, do ostatniego ostrzenia. Udoskonalona konstrukcja. Dzięki podzieleniu narzędzia na sekcje do obróbki zgrubnej i wykończeniowej oraz obniżony poziom wibracji wpływa na doskonałą jakość skrawania.

Tarczowe piły Soft- Cut do cięcia bezwiórowego

Najnowsze piły do cięcia materiału eliminujące powstawanie wiórów i pyłów przy zachowaniu jej długiej żywotności. Zastosowanie do cięcia materiałów izolacyjnych: mineralnych, celulozowych, wełny szklanej i skalnej, papieru, tektury, płyt wiórowych i cementowych, oraz materiałów piankowych.

 

Apator Control Sp. z o.o.

Cyfrowy układ rozruchowy silników trójfazowych typu Digistart IS.

Zastępuje stare przełączniki gwiazda-trójkąt. Eliminuje udar prądowy podczas rozruchu bezpośredniego silników poprzez kontrolowane ograniczanie prądu. Występuje w wykonaniach prądowych do 1600A przy zasilaniu trójfazowym od 208 do 690 V. Układ posiada wbudowany stycznik obejściowy. Niezależnie od układu płynnego rozruchu, napęd zawiera wewnętrzny układ przełączania zasilania silnika gwiazda-trójkąt.

 

ARKUS

Ręczny pistolet elektrostatyczny

Pierwsza na świecie konstrukcja pistoletu do natrysku farb wodnych w polu elektrostatycznym. Eliminuje konieczność izolacji systemu. Pole wytwarzane jest poza pistoletem. Pojedyncze krople farby są ładowane i nie gubią ładunku. Dodatkową zaletą jest znacznie mniejsze natężenie pola, co ogranicza malowanie elementów pomocniczych takich jak np. zawieszki, osłony, elementy konstrukcyjne kabin.

Pompy lakiernicze Graco Merkur

Rodzina pomp Merkur to ponad 300 zestawów. To technologiczny i konstrukcyjny skok w nowy zakres jakościowy i użytkowy. Zalety to: cicha praca, brak pulsacji, automatyczny stop w wypadku braku materiału, monitorowanie zużycia farb, brak efektu zamarzania, 10 krotnie większa trwałość silnika, bardzo łatwe płukanie.

Pompa membranowa Graco Husky 1050

Pompa membranowa Husky 1050 to rodzina pomp 1”. Nowa konstrukcja membran zapewnia 30% większą wydajność i 5 krotnie większą trwałość. Zmniejszony efekt pulsacji. Materiały konstrukcyjne to: stal nierdzewna, aluminium, polipropylen, PVDF, Hastelloy. Zastosowano układ DataTrak – zliczanie przetłoczonego materiału, automatyczne zatrzymanie przy braku materiału.

 

Artex Artur Makiola

VACUUM PRESSA VPF-2

Prasa próżniowa do okleinowania folią PCV i okleiną naturalną.

 

Atmo Sp. z o.o.

Ręczny młotek pneumatyczny APACH

Mieszczący się w dłoni młotek pneumatyczny niewymagający magazynka. Obsługuje każdą długość gwoździa.

 

Becker Polska Sp. z o.o.

VTLF 2.250 Pompa próżniowa

Nowa pompa próżniowa VTLF 2.250.Wydajność 250 m3/h, podciśnienie 200 mbar(Abs), moc 5,5/6,4 kW, 50/60 Hz. Powiększona powierzchnia filtra: 22.000cm² , czerwony filtr i przeźroczysta obudowa w standardzie. Zredukowany hałas 77 db(A) @ 50 Hz / 79 db(A) 60 Hz. Zoptymalizowane położenie króćców smarowania oraz położenie zaworu zwrotnego. Przezroczysta obudowa filtra w standardzie. Mniejsza ilość części, kompaktowa forma, mniejsze ryzyko nieszczelności

 

BizeA Sp. z o.o.

Gwoździarka pneumatyczna BeA 901 DC

Nowa gwoździarka pneumatyczna BeA 901 Dc, przeznaczona jest do zbijania elementów drewnianych za pomocą gwoździ połączonych drutem w zwoje. Gwoździe o grubości od 2,5 do 3,3 mm, długości od 50 do 90 mm.

Narzędzia pneumatyczne BIZON do spinek C-ring

Nowa grupa narzędzi pneumatycznych BIZON do spinek C-ring dla producentów mebli tapicerowanych, materacy i foteli samochodowych. Prezentujemy 3 modele narzędzi do spinek typu CL20x18, różniące się długością nosa (45, 61, 87 mm) oraz narzędzie do spinek typu CL20x16.

Stanowisko do łączenia listew szprosów okiennych i drzwiowych

Stanowisko do łączenia listew z drewna lub tworzywa sztucznego szprosów okiennych i drzwiowych. Nad stołem roboczym zamocowana jest ruchoma głowica pneumatyczna wbijająca zszywki V w miejsca połączeń listew. Wskaźnik laserowy pokazuje punkt łączenia.

Zszywacz pneumatyczny BeA 145/32-178

Przystosowany do zabezpieczenia nakrętek kłowych.

Zszywacz BeA 145/32-178 został wyposażony w przystawkę pozwalająca na szybkie i precyzyjne wbijanie dwóch zszywek BIZON 140/15 w celu zabezpieczania nakrętki kołowej osadzonej w płycie wiórowej lub sklejce.

 

Boran s.c.

Ostrzarka SONPg-640a

Poprzednia wersja ostrzarki SONPg-640 została wyposażona w urządzenia, dzięki którym pracuje w cyklu automatycznym. Ostrzarka pracuje w taki sposób, że głowica ostrząca dosuwana jest do ostrzonego noża automatycznie.

Ostrzarka SONP-CHa

Poprzednia wersja ostrzarki SONP-CH została wyposażona w urządzenia, dzięki którym pracuje w cyklu automatycznym. Ostrzarka pracuje w taki sposób, że głowica ostrząca dosuwana jest ostrzonego noża automatycznie.

Ostrzarka SOG-125/Pa

Poprzednia wersja ostrzarki SOG-125/P została wyposażona w urządzenia, dzięki którym pracuje w cyklu automatycznym. Ostrzarka pracuje w taki sposób, że głowica ostrząca dosuwana jest do ostrzonego noża automatycznie.

 

Cefla Polska Sp. z o.o.

Lakierniczy automat natryskowy model „MITO”

Lakierniczy automat natryskowy model „MITO” służy aplikacji bejc i lakierów na profilowane elementy meblowe. Taśma transportowa z opatentowanym systemem przeciwbieżnych walców gwarantuje odzysk lakieru. Możliwość zainstalowania max 4 obiegów lakieru. System JIT pozwala na lakierowanie krótkich serii elementów i szybkie zmiany kolorów. Maszyna szczególnie polecana do aplikacji produktów wodnych oraz wodnych UV.

 

CEHISA

Okleiniarza automatyczna BRYKO

Zbiornik kleju pokryty teflonem i termostat cyfrowy utrzymujący temperaturę roboczą i postojową. Zespół automatycznego podawania do obrzeży w paskach i obrzeży w rolce do 2 mm grubości. Motoryczna rolka dociskowa plus jedna dodatkowa rolka z licznikiem numerycznym grubości obrzeża. Agregat dwupiłkowy wyposażony w wysokoobrotowy silnik obcinający dokładnie obrzeże. Górny i dolny agregat frezujący z pionowymi i poziomymi kopiałami i regulacją przy pomocy liczników numerycznych.

Okleiniarka automatyczna wyposażona w zespół wstępnego frezowania płyty COMPACT 7.2

Zespół wstępnego frezowania płyty z dwoma frezami diamentowymi. Zbiornik kleju pokryty teflonem i termostat cyfrowy utrzymujący temperaturę roboczą i postojową. Zespół automatycznego podawania do obrzeży w paskach i obrzeży w rolce do 2 mm grubości.

Motoryczna rolka dociskowa plus dwie dodatkowe rolki z licznikiem numerycznym grubości obrzeża. Agregat dwu piłkowy wyposażony w wysokoobrotowy silnik obcinający dokładnie obrzeże. Górny i dolny agregat frezujący z pionowymi i poziomymi kopiałami i regulacją przy pomocy liczników numerycznych. Stacja cyklinowania obrzeża R2 z regulacją za pomocą liczników numerycznych. Stacja polerowania obrzeża.

Okleiniarka automatyczna wyposażona w zespół wstępnego frezowania płyty SYSTEM 5P

Zespół wstępnego frezowania płyty z dwoma frezami diamentowymi. Zbiornik kleju pokryty teflonem i termostat cyfrowy utrzymujący temperaturę roboczą i postojową. Zespół automatycznego podawania do obrzeży w paskach i obrzeży w rolce do 2 mm grubości. Motoryczna rolka dociskowa plus dwie dodatkowe rolki z licznikiem numerycznym grubości obrzeża. Agregat dwu silnikowy wyposażony w dwa wysokoobrotowe silniki obcinający dokładnie obrzeże. Górny i dolny agregat frezujący z pionowymi i poziomymi kopiałami i regulacją przy pomocy liczników numerycznych. Stacja cyklinowania obrzeża R2 z regulacją za pomocą liczników numerycznych. Stacja polerowania obrzeża. Panel sterujący ciekłokrystaliczny.

 

CEHPOL

Pilarka panelowa do płyt THEMA 3800

Solidna stalowa rama składająca się z profili stosowanych w maszynach CNC dla uzyskania najwyższej dokładności pracy. Belka dociskowa przesuwana przez dwa pneumatyczne cylindry gwarantuje odpowiednie ciśnienie na pakiecie płyt po obu stronach linii cięcia. Posuw wózka z piłami odbywa się na dwóch prowadnicach liniowych w celu jak najlepszego rozłożenia wagi i najniższego tarcia, regulowana prędkość posuwu agregatu tnącego dla najlepszego wyboru odpowiedniej prędkości cięcia. Zespół podcinacza z łatwą regulacją ustawienia względem piły głównej, popychacz poruszany za pomocą mechanizmu zębatkowego zamocowanego na górnej stronie belki bocznej. Silnik poruszający popychacz jest centralną częścią popychacza, tak więc koła zębatki są połączone przez dwa równe wałki co gwarantuje wysoką dokładność i powtarzalność. Siedem pneumatycznych chwytaków umiejscowionych w stałej odległości dla perfekcyjnego trzymania pakietu płyt.

 

Cosma – Borstelfabriek Holland

Głowica szlifierska z wymiennymi elementami roboczymi

Firma Cosma – Borstelfabriek Holland wprowadziła na rynek nowy system budowy szczotki do maszyn szlifujących elementy drewniane. W istniejących dotychczas systemach elementy robocze tj. szczotka oraz papier ścierny znajdowały się w jednej lameli.

Przedstawiany przez nas system daje możliwości wymiany jedynie zużytych elementów roboczych w tym przypadku pojedynczy pasek szczotki lub papieru ściernego, bez konieczności wymiany głowicy.

Również sama głowica produkowana przez firmę Cosma pozwala na wykorzystanie różnych grubości papieru ściernego umieszczonych na jednej głowicy.

 

Deerfos Europe Sp. z o.o.

Welurowane krążki na podłożu foliowym. SA331

Krążki na podłożu z folii wykazują wysokie właściwości ścierne, a także dobrą wytrzymałość podłoża foliowego, lepszą, niż pozostałe materiały ścierne.

Otwarty nasyp zapobiega zapychaniu się materiału, a także zwiększa siłę ścierną.

Nasyp wzmacniany procesami termicznymi zapewnia dłuższa żywotność niż konwencjonalne nasypy.

Podłoże foliowe jest wodoodporne a także nie łamliwe, jak podłoża papierowe.

Zakres granulacji od P40 do P2000.

 

DiMEN s.c.

Gazowe systemy grzewcze do suszarni drewna

Po raz pierwszy na polskich targach pokazane zostaną najnowsze technologie suszenia drewna i obróbki fitosanitarnej palet wykorzystujące energię spalania gazu ziemnego, lub płynnego. Gazowe systemy grzewcze wchodzą przebojem na polski rynek z powodu najniższych kosztów inwestycji, wysokiej sprawności, niskich kosztów eksploatacji oraz znacznego skrócenia czasu suszenia.

 

ELCON MACHINEFABRIEK BV

Pilarka pionowa ELCON 215 D

Przeznaczona do cięcia płyt wiórowych, MDF, sklejki , drewna litego oraz tworzyw sztucznych. Pilarka umożliwia cięcie elementów płytowych w pionie oraz w poziomie. Solidna konstrukcja maszyny daje możliwość obróbki kilku sztuk płyt jednocześnie lub płyty o dużej masie. Pilarka posiada skalę wspomagającą cięcie w pionie i poziomie oraz przykładnicę dzięki której można łatwo przycinać wąskie elementy w układzie poziomym.

 

Fabryka Maszyn do Drewna „GOMAD” Sp. z o.o.

Frezarka dolnowrzecionowa FD-2/2

Frezarka dolnowrzecionowa z wychylnym wrzecionem FDW-2/2

W stosunku do dotychczas produkowanych frezarek odpowiadając na oczekiwania klientów wprowadzono 6 prędkości obrotów wrzeciona : 3000, 4000, 5000, 6000, 8000, 10000 obr/min. Wprowadzenie zmian daje możliwość doboru optymalnych parametrów obróbki co, zapewni lepszą jakość i dokładność frezowanych elementów.

 

FELDER Group Polska Sp. z o.o.

Strugarka-wyrówniarka plan 51L marki FORMAT-4

Plan 51L posiada szerokość strugania 510 mm oraz stół o łącznej długości 3000 mm. 4-nożowy wał strugarski systemu FORMAT-4 pozwala na bardzo szybką wymianę noży bez potrzeby dodatkowego ustawiania. Komfort obsługi zapewnia profesjonalna przykładnica z liniałem pomocniczym i ustawianiem z systemem równoległoboku jak również dostępna w opcji elektryczna regulacja wysokości stołu doprowadzającego.

Okleiniarka prostoliniowa perfect 710 e-motion marki FORMAT-4

Perfect 710 e-motion pozwala oklejać elementy o grubości 8-60 mm obrzeżami i doklejkami drewnianymi od 0,4-10 mm. Sterowanie odbywa się z kolorowego panelu dotykowego 10,4”. Ustawień agregatów obróbczych dokonuje się motorycznie. W standardzie wyposażona jest w 7 agregatów m.in. zaokrąglający naroża oraz 4 wolne miejsca na przyjęcie dodatkowych agregatów.

Centrum obróbcze CNC profit H30 marki FORMAT-4

Profit H30 to centrum wiercąco-frezujące sterowane numerycznie przeznaczone do wielkokalibrowej produkcji mebli, drzwi i okien. Wymiary robocze do 4800 mm w osi-X, 1360 mm w osi-Y i 130 mm w osi-Z oraz do 50 miejsc na narzędzia pozwala zoptymalizować cykle obróbcze. Wsparte przez nowoczesne i proste do opanowania oprogramowanie WoodFlash.

 

Firma Konsultingowo Handlowa TILIA Tomasz Harajda

Olsen & Stroh AS Automat do malowania / Robopaint Compact 1000/1300

Automat produkcji duńskiej o solidnej konstrukcji wyposażony w komponenty najnowszej technologii. Przyjazny użytkownikowi 10-calowy dotykowy panel kontrolny. Ponadto maszyna jest wyposażona w skaner obszaru roboczego do automatycznego wykrywania elementu, który zapewnia minimalne zużycie farby.

 

 

GASSTECH Przedsiębiorstwo Produkcyjne Sp. z o.o.

Piła do materiałooszczędnego przecinania wzdłużnego drewna „EKOMULTIKS”

Piła EKOMULTIKS do cięcia wzdłużnego drewna, ze specjalną konstrukcją dotychczas nie stosowaną. Przy każdym zębie dodatkowo osadzone są w korpusie piły noże zgarniające. Zdecydowanie ogranicza to przedostawanie się wiórów między korpus piły a cięty element, co zwiększa dokładność cięcia. Dodatkowo, taka konstrukcja pozwala na zmniejszenie szerokości zęba, co daje duże oszczędności materiałowe przy cięciu drewna.

 

Heder – Viscat Fulgor SRL

Profesjonalna zgrzewarka doczołowa iskrowa do pił taśmowych, typ FW-505Py NEW. 10-60 mm

Całkowicie elektronicznie kontrolowane procesy zgrzewania i odpuszczania. Proces odpuszczania kontrolowany jest pirometrem i laserem punktowym, które pozwalają na precyzyjny pomiar temperatury i optymalny przebieg cyklu. Całkowicie odnowiona, szczególnie w grupie zacisków mocujących. Na wyposażeniu nożyce.

Rozwierak automatyczny do pił taśmowych, typ SV-250. 40-250mm

Automatyczny rozwierak do pił taśmowych. Automatyczne cykle rozwierania. Możliwość wyboru dwóch rodzajów rozwierania: lewo-prawo lub lewo-prawo-prosto. Regulowana podziałka i wysokość rozwierania. Solidna i niezawodna maszyna pracująca na małej przestrzeni.

Ostrzarka do pił taśmowych i tarczowych z rozwierakiem, typ AM 70 N.

Ostrzarka z rozwierakiem do pił taśmowych. Automatyczny cykl pracy. Może ostrzyć piły taśmowe i piły tarczowe oraz rozwierać tylko piły taśmowe. Dostosowana do ostrzenia wszelkiego rodzaju zębów o profilach trójkątnych. Pionowa konstrukcja została zaprojektowana tak, aby na małej powierzchni wykonywać wydajną pracę. Solidna i niezawodna.

 

HOTLEC GmbH & Co. KG Anlagenbau zur Holzbearbeitung

Linie do cięcia poprzecznego długich kłód - z technologią synchronizowanych rolek oraz stołem manipulacyjnym

Zalety technologii: bezpieczne podawanie kłód do tarczówki poprzecznej, centrowanie kłód przed cięciem, duże przyspieszenie i skuteczne hamowanie dzięki zastosowaniu rolek kolczastych, pomiar średnicy kłód z zaleceniem odnośnie cięcia, dokładne pozycjonowanie kłód względem piły zwiększa szybkość pozycjonowania o 30%.

 

Innowacyjno – Wdrożeniowa Spółka z o.o. SOPUR

Nowa linia patyn wodnych i rozpuszczalnikowych


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA