/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nieuczciwi konkurenci podszywają się pod Stolbud Włoszczowa

Stolbud Włoszczowa

Autor:
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Data: 2010-03-24


W czasach gdy w Polsce rynek producentów okien i drzwi rozwija się bardzo dynamicznie, nowej firmie ciężko jest przebić się ze swoją ofertą do potencjalnego klienta. Czasami zdarza się, że młode przedsiębiorstwo nie radząc sobie z konkurencją, reklamuje swoje wyroby jako te, które są produkowane przez uznane firmy.

Dariusz Górski, Dyrektor Sprzedaży Stolbud WłoszczowaDariusz Górski, Dyrektor Sprzedaży Stolbud WłoszczowaFot. Stolbud Włoszczowa

Niestety zdarza się, że nieznany albo mało znany producent podszywa się pod firmę Stolbud Włoszczowa i sprzedaje swoje produkty, podając się za autoryzowanego dealera jednego z największych producentów stolarki drzwiowej i okiennej w kraju.

- W związku z dużą konkurencją na rynku spotykamy się z takimi działaniami przeróżnych osób i firm. Najczęściej podają się za naszych przedstawicieli i sprzedają swoje, często nie spełniające wymaganych norm produkty jako nasze – mówi Dariusz Górski, Dyrektor Sprzedaży Stolbud Włoszczowa.

Po pierwsze sprawdzić
Aby uchronić swoich potencjalnych klientów przed zakupem wyrobu niezgodnego z przyjętymi przez firmę normami, Stolbud Włoszczowa radzi, żeby jak najdokładniej sprawdzić dystrybutora od którego chce się kupić renomowany produkt.

Wydaje się, że jednym z najpewniejszych środków zabezpieczających przed taką sytuacją jest ustalenie, gdzie sprzedawca zaopatruje się w produkty firmy Stolbud Włoszczowa. Zaleca się sprawdzenie czy podany dystrybutor znajduje się na liście autoryzowanych przedstawicieli spółki Stolbud Włoszczowa opublikowanych na firmowej stronie www.

Na internetowej stronie warto także zweryfikować czy wzór wybranej przez nas stolarki jest zgodny z modelami oferowanymi przez tę firmę. Niestety zdarza się, że zakupione przez nas modele nie pochodzą z oferty włoszczowskiego producenta.
 
Należy także dokładnie sprawdzić warunki gwarancji, które powinny być przez sprzedawcę przedstawione na piśmie. W karcie gwarancyjnej muszą być zawarte wszelkie warunki jej dotyczące, a więc okres jaki obejmuje oraz obowiązki zarówno producenta jak i konsumenta.

Wszelkie informacje dotyczące dostawy i montażu produktu powinny być szczegółowo przedstawione w trakcie przekazania karty gwarancyjnej.

Zapytać znajomych
Skutecznym zabezpieczeniem się przed ewentualnym oszustwem powinna być także weryfikacja sprzedawcy wśród własnych znajomych. Firma Stolbud Włoszczowa jest wiodącym producentem na polskim rynku. W związku z tym istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ktoś z otoczenia klienta miał z nią kontakt. Należy wówczas, wypytać taką osobę w jaki sposób przebiegał zakup produktu i porównać czy przedstawiciel, z którym ma się do czynienia postępuje podobnie.

Niektórzy przedsiębiorcy sprzedają swoje produkty podając fałszywe dane, dlatego należy odwiedzić stronę internetową danej firmy. Warto także po pewnym czasie sprawdzić podane numery telefonów. W przeszłości bowiem zdarzało się, że w przypadku, kiedy oferowany produkt nie pochodził od firmy Stolbud Włoszczowa po niedługim czasie były one już nieaktualne.

Stolbud Włoszczowa liczy, że klienci przestrzegając tych rad w przyszłości, ubezpieczą się przed ewentualnym oszustwem. Należy pamiętać, że najbezpieczniej jest samemu udać się bezpośrednio do autoryzowanego przedstawiciela Stolbudu Włoszczowa.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz