/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Humdrex do likwidacji

Autor: dja
Źródło: Trion
Data: 2010-03-24


Trion SA poinformował o złożeniu w Sądzie Rejonowym w Elblągu wniosek o zmianę postanowienia o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu Humdrex Sp. z o.o. na ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku dłużnika.

Fot. Humdrex

Według zarządu Trion, do którego w 100% należą udziały Humdrexu, na chwilę obecną nie istnieją przesłanki do zawarcia układu z wierzycielami. Spółka ze względu na zadłużenie nie ma szans na zakup surowców koniecznych do realizacji zamówień składanych przez kontrahentów. Gwałtowny spadek koniunktury na rynku produktów oferowanych przez Humdrex nie sprzyja również realizacji dotychczas przygotowywanych planów restrukturyzacji. Trudności w pozyskaniu kapitału od podmiotów zewnętrznych, w tym banków i instytucji finansowych, dla których udzielenie wsparcia finansowego jest zbyt ryzykowne dało podstawę do podjęcia decyzji o zmianie sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego spółki.

W chwili obecnej, prowadzona działalność gospodarcza przez Humdrex oraz perspektywy z nią związane na kolejne miesiące, nie dają gwarancji wywiązania się z układu z wierzycielami spółki. W ocenie Zarządu spółki, poprzez likwidację majątku, wierzyciele zostaną zaspokojeni w wyższym stopniu niż poprzez realizację układu.

Humdrex powstał w 1991r. Jesienią 2007r. stał się częścią Grupy Trion (wówczas Tras-Intur). Spółka specjalizowała się w produkcji stolarki otworowej m.in. drzwi i okien z drewna, była jednym z głównych dostawców drzwi drewnianych dla wielu sieci marketów budowlanych. W grudniu 2009r. Sąd w Elblągu wydał postanowienie, w którym ogłosił upadłość Humdrex sp. z o.o. z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA