/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Sokółka Okna i Drzwi koncentruje się na segmencie Premium

Autor: Marcin Szymanowski
Źródło: Sokółka Okna i Drzwi
Data: 2010-03-24


Zgodnie z założeniami strategicznymi na rok 2010, podlaska firma produkująca stolarkę drewnianą Sokółka Okna i Drzwi SA, będąca częścią międzynarodowej grupy Inwido AB, rozpoczęła reorganizację struktur produkcyjnych.

Drzwi drewniane WisłaDrzwi drewniane WisłaFot. Sokółka Okna i Drzwi

Zarząd Sokółka Okna i Drzwi SA, spółki od początku lat 70-tych specjalizującej się w produkcji ekskluzywnej stolarki drewnianej oraz drewniano-aluminowej, podjął decyzję o zaprzestaniu produkcji tanich drzwi wewnętrznych płytowych.

Na podjęcie takiej decyzji wpłynął fakt, iż drzwi płytowe o niewygórowanej cenie rynkowej nie są produktem, który umożliwi nam realizację zamierzonych celów. Tego typu drzwi są produktem stricte masowym, oferowanym z reguły w niskiej cenie i dostępnym od ręki w marketach budowlanych. Jako firma od lat znana z produkcji wysokiej jakości stolarki budowlanej drewnianej nie jesteśmy zainteresowani tym segmentem rynku. - mówi Przemysław Cieszyński, prezes spółki.

Chcąc w pełni wykorzystać potencjał oraz prawie 40-letnie doświadczenie firmy, w dalszych działaniach będziemy świadomie koncentrować się na rozwoju sprzedaży w segmencie premium, co jest naszym priorytetowym celem. Chcemy w najbliższych miesiącach rozszerzyć ofertę o drzwi wewnętrzne drewniane ze średniej oraz wysokiej półki jakościowej i cenowej. Te zmiany idą w parze ze zmianami samych struktur produkcyjnych, a w konsekwencji także z planowanymi fluktuacjami kadrowymi - dodaje.

Cieszyński zaznacza, że produkty premium charakteryzują się najlepszym wkładem surowcowym oraz wysoką innowacyjnością rozwiązań. Znaczne poszerzenie parku maszynowego i zastosowanie nowych technologii  wymuszają zmniejszenie obsady personalnej zatrudnionych osób.

Zarząd spółki potwierdza, iż zamierza dalej rozwijać sprzedaż krajową, bazując na swojej głównej domenie produktowej – oknach drewnianych i drewniano-aluminiowych. Z kolei produkcja ślusarki aluminiowej, jako oferta towarzysząca, zogniskuje się przede wszystkim na rynku deweloperskim.

Cieszyński podsumowuje, że najcenniejszym kapitałem firmy jest wypracowane przez lata zaufanie do wywodzącej się z Podlasia marki. Zainicjowane przeobrażenia mają na celu utrzymanie pozycji lidera segmentu premium oraz umacnianie marki rozpoznawalnej jako znak produktów pozytywnie wyróżniających się na tle rynku stolarki budowlanej w Polsce.


***
Sokółka Okna i Drzwi S.A. należy do największych na polskim rynku producentów stolarki okiennej i drzwiowej. Firma istnieje od prawie 40 lat. W 2006 roku spółka stała się częścią, wywodzącej się ze Szwecji, międzynarodowej grupy Inwido AB. W swoich strukturach jednoczy ona czołowych producentów i najlepsze marki okien i drzwi w Europie. Wartość rocznych obrotów grupy wynosi około 600 mln euro.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz