/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Kogo obchodzi drewno?

Drewno w budownictwie i wyposażeniu wnętrz

Autor: Anna Sulej
Źródło: Drewno w budownictwie i wyposażeniu wnętrz
Data: 2010-03-22


Debiut magazynu "Drewno w budownictwie i wyposażeniu wnętrz" podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA w Poznaniu był okazją do przeprowadzenia sondy dotyczącej zapotrzebowania rynku na szerszą informację o materiałach budowlanych z drewna. Wyniki tego badania połączonego z analizą zainteresowań czytelników są bardzo dobrym prognostykiem.

Fot. Drewno w budownictwie i wyposażeniu wnętrz

Okazuje się, że Polacy coraz częściej wybierają produkty z drewna, rośnie również zaufanie do budownictwa drewnianego. Jest to bardzo dobra informacja dla różnych sektorów całej branży obróbki drewna, ukazująca pozytywne perspektywy przyszłego jej rozwoju.

Wyniki badań przeprowadzonych wśród niemal 5 000 prenumeratorów wydania elektronicznego magazynu pokazują, iż otrzymywaniem informacji na temat nowości związanych z produktami z drewna zainteresowani są:
- inwestorzy budowlani 25,4%
- architekci 21,0%
- projektanci oraz dekoratorzy wnętrz 17,4%
- wykonawcy (np. dekarze, parkieciarze, stolarze etc.) 15%
- dystrybutorzy materiałów budowlanych 8,5%
- inne (np. kierownik budowy, inspektor nadzoru budowlanego) 7,5%
- producenci materiałów i produktów z drewna 5,2%

Moda na ekologiczne i zrównoważone budownictwo przenika intensywnie na rynek Europy Środkowo - Wschodniej. Ten pozytywny trend przynosi coraz większą liczbę rozwiązań pozwalających realizować bardziej przyjazne naturze projekty. Wśród nich jest wiele, gdzie istotne miejsce zajmują materiały oraz produkty budowlane z drewna. Ten wyjątkowy, naturalny surowiec jest wybierany przez osoby zwracające uwagę nie tylko na aspekty ekologiczne, ale także ceniące sobie piękno i indywidualność. Zjawisko zwiększonego zainteresowania drewnem jest widoczne w dynamicznym rozwoju palety dostępnych na rynku produktów z niego wykonanych, m.in. podłóg, schodów, stolarki otworowej, tarasów, elewacji, konstrukcji drewnianych oraz budownictwa drewnianego.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA