/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Unibep wybuduje w Norwegii osiedle mieszkaniowe w technologii modułowej

Unibep

Autor: dja
Źródło: Unibep
Data: 2010-03-14


Unibep SA podpisał 11 marca umowę na budowę osiedla mieszkaniowego Bergheim Plass w Trondheim w Norwegii.

Hala produkcyjna UnihouseHala produkcyjna UnihouseFot. Unibep

Przedmiotem inwestycji jest wybudowanie w standardzie "pod klucz" dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych, czteropiętrowych z podpiwniczeniem i garażem. W budynkach o łącznej powierzchni użytkowej 4390 m2 będzie znajdować się 49 mieszkań. Wartość inwestycji wyniesie w przeliczeniu ok. 35,855 mln zł brutto. Zakończenie inwestycji planowane jest w maju 2011r.

Budynki wykonane będą w technologii modułów drewnianych, a zostaną wyprodukowane w fabryce Unihouse w Bielsku Podlaskim. Unihouse, wcześniejszej samodzielny podmiot, obecnie jest oddziałem Unipeb SA, w którym realizowana jest m.in. produkcja domów modułowych w technologii szkieletowej, konstrukcji dachowych czy schodów.

Unihouse posiada w ofercie domy o konstrukcji szkieletu drewnianego produkowane w systemie panelowym, jak i w systemie modułowym. W przypadku systemu panelowego z fabryki domów wyjeżdżają gotowe ściany, stropy i dachy, które montowane są na budowie. W przypadku modułów z fabryki wyjeżdżają moduły mieszkalne całkowicie wykończone z umeblowaną łazienką i kuchnią oraz zainstalowanym sprzętem kuchennym. Moduły te służą do błyskawicznego montażu zarówno domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych, domów rekreacyjnych, moteli czy obiektów handlowo-usługowych. Domy szkieletowe mogą być budowane w kraju, ale głównym rynkiem zbytu spółki są kraje skandynawskie, gdzie powszechna jest budowa budynków wielorodzinnych z gotowych modułów mieszkalnych. Unihouse posiada m.in. norweskie aprobaty techniczne na realizację budynków w systemie modułowym i panelowym.

Wiosną 2009r. zakończona została budowa dużej hali przemysłowej do produkcji domów szkieletowych. Hala wyposażona jest w najnowocześniejsze w Europie niemieckie linie technologiczne sterowane komputerowo. Potencjał produkcyjny w tej technologii wynosi ok. 500 domów lub mieszkań rocznie lub ok. 50 000m2, co stawia zakład w rzędzie największych firm europejskich w tej branży.

Atutem Unihouse jest także własny, nowoczesny zakład stolarski produkujący schody i galanterię drzewną zarówno na potrzeby własnych budów, jak i na zamówienia zewnętrzne.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA