/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Carrefour International du Bois - Międzynarodowe Targi Drzewne pod znakiem zrównoważonego rozwoju

Carrefour International du Bois

Autor:
Źródło: Carrefour International du Bois
Data: 2010-03-10


Najbliższa edycja organizowanych co dwa lata francuskich targów Carrefour International du Bois, całkowicie poświęconych surowcowi drzewnemu, odbędzie się w dniach 2, 3 i 4 czerwca 2010 r. w Nantes (Francja). Priorytetem dla tych branżowych targów B2B będzie surowiec drzewny w aspekcie zrównoważonego rozwoju. Francuskie realizacje w tym zakresie, bardziej innowacyjne niż zwykle, będą tego ilustracją.

Carrefour International du Bois 2008Carrefour International du Bois 2008Fot. Carrefour International du Bois

Podczas tej 11 edycji na terenie Parc des Expositions de la Beaujoire w Nantes organizatorzy spodziewają się około 500 wystawców z zagranicy (z blisko trzydziestu krajów) i ponad 10 000 zwiedzających z 60 krajów. Targi Carrefour International du Bois zgromadzą pełną ofertę branży drzewnej, z wyłączeniem maszyn, obejmującą z jednej strony same produkty: tarcicę, okładziny drewniane, parkiety, drewno opakowaniowe, płyty, rozwiązania techniczne z wykorzystaniem drewna lub na bazie drewna dla budownictwa, stolarki itp., a z drugiej strony podmioty związane z handlem surowcem drzewnym : importerów, firmy prowadzące handel materiałami budowlanymi, dystrybutorów, firmy usługowe, logistyczne itd.

Targi te są wyjątkowym forum spotkań, nie do pominięcia dla osób związanych z branżą. Nie tylko dlatego, że w jednym miejscu skupiają one jedną z największych w Europie ofertę z zakresu produktów drzewnych, ale również dlatego, że pozwalają specjalistom z całego świata spotkać się w miłej i swobodnej atmosferze.

 

Będąca miejscem wymiany wiedzy, ekspozycja "Technique & Solutions Bois", poświęcona konstrukcjom drewnianym, skupi się na przekazywaniu informacji użytkownikom produktów drewnianych, jakimi są inwestorzy, specjaliści formułujący zalecenia, architekci, biura projektów, ekonomiści i specjaliści branży budowlanej. Coraz większą rolę odegrają w tym wystawy i cykle konferencji technicznych na wysokim szczeblu dotyczące zrównoważonego budownictwa.

Dla zapewnienia spójności z tematem przewodnim tej 11-tej edycji, targi Carrefour International du Bois zaangażują się w praktyczne działania z zakresu ekoprojektowania, by stać się targami wzorcowymi, które zminimalizują swój własny wpływ na środowisko (zużycie wody i energii elektrycznej, gospodarka odpadami, materiały informacyjne, itp.).

Targi Carrefour International du Bois, organizowane są wspólnie z Atlanbois (interdyscyplinarnym stowarzyszeniem d/s promocji drewna w Kraju Loary) i z władzami portu morskiego Nantes-Saint-Nazaire. Partnerami imprezy są najważniejsze francuskie federacje i instytucje, których przedstawiciele wchodzą zresztą w skład komitetu sterującego.

Francuska branża gospodarki leśnej i drzewnej realizuje obroty w wysokości ponad 40 miliardów euro. Zatrudnia 425 000 pracowników (więcej niż przemysł samochodowy), a blisko 5% Francuzów są właścicielami terenu leśnego. Lasy francuskie, w których rośnie prawie 130 gatunków drzew, prezentują dużą bioróżnorodność. Francja posiada największe w Europie lasy liściaste, uprawia się tam również wiele gatunków drzew iglastych : jodłę, świerk, daglezję, sosnę nadmorską i inne. Powierzchnia lasów francuskich co roku zwiększa się o około 40 000 hektarów.

Targi Carrefour International du Bois są partnerem konkursów TTJ Awards, w których przyznawane są nagrody za największe osiągnięcia przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii, w kategoriach marketing, działalność badawczo-rozwojowa, innowacyjna czy "small business".

Carrefour International du Bois - Międzynarodowe Targi Drzewne pod znakiem zrównoważonego rozwoju (Zdjęcia: 3)

Carrefour International du Bois 2008Carrefour International du Bois 2008Carrefour International du Bois 2008

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz