/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
CHEMIA DO DREWNA

Olej chroni podłogę zachowując jej naturalność

HG Polska

Autor: dja
Źródło: HG Polska
Data: 2010-03-08


Olejowanie to naturalna technika konserwacji drewna, w której wykorzystuje się środki na bazie składników roślinnych. Metoda ta ma na celu impregnację „surowych”, drewnianych podłóg, parkietu lub korka.

Deska barlinecka Jesion biały olejowanaDeska barlinecka Jesion biały olejowanaFot. Barlinek

Olejowanie jest jednym ze sposobów ochrony drewnianej podłogi. Olej tworzy oddychającą warstwę impregnującą, która wnika głęboko w strukturę drewna, zachowuje jego zapach oraz uwidacznia usłojenie i pogłębia kolor. Dzięki tej metodzie zabezpieczenia podłoga wygląda naturalnie i jest odporna na wilgoć i kurz.

Powierzchnia przeznaczona do olejowania powinna być sucha, czysta, wolna od kurzu i tłuszczu. Jeśli podłoga była wcześniej woskowana, należy usunąć wosk i wycyklinować powierzchnię.

W pierwszym roku użytkowania podłogi wymagają 2-3 krotnego powtórzenia procesu olejowania, by drewno zostało w pełni nasączone. W późniejszym okresie zabieg powinno się powtarzać 1-2 razy w roku. W miejscach bardziej uczęszczanych, wytartych czy zadrapanych można dokonać tzn. renowacji punktowej. Uszkodzony fragment wystarczy zmatowić i ponownie nałożyć impregnat.

Naturalny olej do podłóg impregnuje, odżywia i chroni drewno przed zabrudzeniami oraz plamami z wody i innych płynów. Ponadto podkreśla strukturę i barwę drewna. Wyokiej jakości olej pozwoli cieszyć się naturalnym wyglądem drewnianej podłogi przez długi czas. O olejowaną podłogę warto dbać, stosując odpowiednie środki czystości do tego przeznaczone.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz