/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

RDLP w Olsztynie: Spotkanie leśników z przedsiębiorcami leśnymi

Lasy Państwowe

Autor: Joanna Sienkiewicz
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2010-03-04


W biurze RDLP w Olsztynie przedstawiciele firm leśnych spotkali się z członkami komisji ds. współpracy z przedsiębiorcami leśnymi.

RDLP w Olsztynie: Leśnicy rozmawiają z przedsiębiorcami leśnymiRDLP w Olsztynie: Leśnicy rozmawiają z przedsiębiorcami leśnymiFot. Lasy Państwowe

Podczas narady 18 lutego szczególnie zwrócono uwagę na doskonalenie partnerstwa leśników i przedsiębiorców. Poruszono również bieżące problemy na rynku usług leśnych i potrzeby na przyszłość.

Spotkanie otworzył Paweł Artych, zastępca dyrektora ds. gospodarki leśnej RDLP w Olsztynie i przewodniczący komisji. Obrady rozpoczęły się omówieniem spraw związanych z certyfikacją gospodarki leśnej, zasadami BHP w systemie FSC oraz możliwym ograniczeniem prac z zakresu pozyskania i zrywki drewna na obszarach sieci Natura 2000.

Szczegółową analizę ekonomiczną RDLP w Olsztynie przedstawił Sebastian Smoluk, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych. Dyrektor Smoluk zwrócił uwagę na docierające do Lasów Państwowych, szczególnie w pierwszych miesiącach 2009 r., skutki kryzysu ekonomicznego.

O podstawie prawnej powołania i funkcjonowania komisji, jej głównych celach w dążeniu do poprawy stanu obecnego oraz kreowaniu rynku usług leśnych mówił sekretarz komisji, Paweł Rogalski. Poinformował zebranych także o postępowaniach przetargowych na usługi leśne w roku 2010.

Do kwestii przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy powrócił Romuald Ulas, główny specjalista ds. BHP w olsztyńskiej dyrekcji. Referent scharakteryzował zasady i kryteria FSC w odniesieniu do podmiotów gospodarczych świadczących usługi leśne.

W dyskusji poruszono również wiele innych spraw, m.in. dotyczących współpracy przedsiębiorców leśnych z Lasami Państwowymi w myśl ustawy „Prawo zamówień publicznych”. Zebrani podjęli też temat stosowania umów wieloletnich na usługi leśne oraz certyfikacji ZUL-i.

Stefan Kwiatkowski, wiceprzewodniczący komisji i prezes Regionalnego Oddziału Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych w Olsztynie, ocenił współpracę przedsiębiorców z RDLP i podległymi nadleśnictwami jako dobrą. Sukces ten, jak mówił S. Kwiatkowski, udaje się osiągnąć, dzięki funkcjonowaniu na rynku usług leśnych tylko tych firm, które stale się rozwijają i podejmują nowe wyzwania.

Uczestnicy spotkania zostali na koniec zaproszeni do udziału w konkursie „Bezpieczny Las”. Opowiedział o nim Adam Sieradzki z Państwowej Inspekcji Pracy. Konkurs to inicjatywa dla przedsiębiorców leśnych z obszaru województwa warmińsko-mazurskiego, świadczących usługi na podstawie ważnej umowy w olsztyńskich nadleśnictwach. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronach internetowych pisma „Drwal” i PIP Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz