/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Postępowanie antydumpingowe wobec chińskiej melaminy

Komisja Europejska

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Komisja Europejska
Data: 2010-03-02


Komisja Europejska w związku z otrzymaną skargą rozpoczęła postępowanie mające na celu stwierdzenie zasadności zarzutu istnienia dumpingu cenowego w przywozie melaminy pochodzącej z Chińskiej Republiki Ludowej.

Melaminy jest obecna w naszym codziennym życiu m.in. w postaci laminatów na podłogach i meblachMelaminy jest obecna w naszym codziennym życiu m.in. w postaci laminatów na podłogach i meblachFot. DSM Melamine

Skarga została złożona w dniu 4 stycznia 2010r. przez firmy Borealis Agrolinz Melamine GmbH, DSM Melamine B.V. oraz Zakłady Azotowe Puławy reprezentujące ponad 50% ogólnej produkcji melaminy na terenie Unii Europejskiej.

Melamina, o wzorze chemicznym C3H6N6, jest produktem otrzymywanym w dwuetapowym procesie termicznego rozkładu mocznika do kwasu izocyjanowego z następującą konwersją katalityczną do melaminy lub w procesie wysokociśnieniowej konwersji bez użycia katalizatora. Melamina ma postać białego proszku, który jest produktem nietoksycznym i niepalnym.

Melamina służy do wyrobu szerokiego asortymentu żywic syntetycznych mających zastosowanie m.in. w procesach wytwarzania laminatów dekoracyjnych, płyt drewnopochodnych, klejów, farb i lakierów, środków pomocniczych dla przemysłu włókienniczego i papierniczego, tworzyw dla przemysłu elektrotechnicznego i wytwarzania przedmiotów gospodarstwa domowego. Melamina stosowana jest również do produkcji środków ognioochronnych oraz do modyfikacji betonu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz