/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

FOD Bydgoszcz wystawiony na sprzedaż

MSP

Autor: dja
Źródło: MSP
Data: 2010-02-27


Fabryka Obrabiarek do Drewna Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, została wystawiona na sprzedaż przez Ministra Skarbu Państwa, który chce sprzedać w trybie negocjacji udziały w spółce stanowiący 85% jej kapitału. Spółka jest najstarszym na polskim rynku podmiotem zajmującym się produkcją maszyn do obróbki i przerobu drewna, w tym kompletnych linii technologicznych dla przemysłu drzewnego.

Trak ramowy DTRB - 63Trak ramowy DTRB - 63Fot. FOD Bydgoszcz

Skarb Państwa posiada 100% udziałów w FOD. Zgodnie z przepisami dotyczącymi prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15% udziałów spółki. Skarb Państwa chce sprzedać pozostałe 85% udziałów spółki. Potencjalny inwestor będzie mógł również otrzymać bezpłatnie udziały, które nie zostaną nabyte przez pracowników spółki.

Sprzedaż spółki odbywać się będzie w drodze negocjacji, które w szczególności dotyczyć będą ceny za nabywane udziały, programu rozwoju spółki obejmujący m. in. zobowiązania inwestycyjne, zobowiązania w zakresie ochrony środowiska, zobowiązania dotyczące ochrony interesów pracowników i innych osób związanych ze spółką oraz sposób zabezpieczenia wykonania tych zobowiązań.

Termin składania pisemnych odpowiedzi na publicznie ogłoszone zaproszenie do negocjacji upływa w dniu 26 marca 2010 roku. Minister Skarbu Państwa dopuszcza zapłatę ceny za nabywane udziały w ratach, pod warunkiem zapewnienia przez inwestora zabezpieczenia kwoty pozostałej do zapłaty po uiszczeniu pierwszej raty. Pierwsza rata nie może być mniejsza niż 20%  całkowitej ceny za nabywane udziały. Pozostała kwota podlegać będzie spłacie w okresie nie dłuższym niż 5 lat od dnia zawarcia umowy nabycia udziałów i będzie oprocentowana w wysokości nie niższej niż wskaźnik wzrostu cen dóbr inwestycyjnych, ogłaszany co kwartał przez Prezesa GUS.

Historia Fabryki Obrabiarek do Drewna w Bydgoszczy sięga 1865 roku. Firma specjalizuje się w produkcji maszyn i urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych dla przemysłu drzewnego. Jest jednym z nielicznych wytwórców szerokiej gamy pionowych traków ramowych, z własnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Przedsiębiorstwo posiada własne zaplecze techniczne prowadzące stały rozwój i modernizację produkowanych wyrobów. FOD posiada w swoim programie produkcyjnym nowoczesne programowalne obrzynarki, pilarki taśmowe, wielopiły, frezarki profilowe, strugarki czterostronne oraz linie do produkcji parkietu. Oferuje projektowanie i wykonawstwo kompletnego wyposażenia urządzeń transportu technologicznego hal tartacznych. Zapewnia serwis fabryczny i części zamienne do wszystkich typów maszyn własnej produkcji.


W 2008r. spółka osiągnęła przychody na poziomie 13,981 mln zł oraz zysk netto w wysokości 4,124 mln zł. Na koniec 2008r. zatrudnienie w spółce wynosiło 67 osób.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

zdumiewajace

jestem w szoku ze taka firme z takimi osiagnieciemi wystawia sie na sprzedaz to tak jakbym sprzedal kure znaoszaca zlote jajka, prosz mi powiedziec ktory zaklad o zatrudnieniu 70 pracopwnikow wygeneruje taki zysk. Chyba ta nie jest prawda z ta sprzedaza. , jaki gospodarz tak robi.

Bodek [1]Odpowiedz na ten komentarz2010-02-28 20:32:44

Zgłoś nadużycie

Ten zysk to chyba jakaś pomyłka....

30% rentowności?

Michał [147]Odpowiedz na ten komentarz2010-03-01 15:14:15

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz