/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Austriacki Andritz wybuduje największe na świecie linie produkcji pelletu

Andritz

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Andritz
Data: 2010-02-26


Międzynarodowy koncern technologiczny Andritz Group dostarczy największe na świecie kompletne linie do produkcji pellet: dla rosyjskiej celulozowni w Wyborgu o wydajności 900. tys ton pellet rocznie oraz dla koncernu energetycznego RWE zakład o wydajności 750 tys. ton, który zlokalizowany będzie w USA.

Urządzenie do produkcji pelletu ANDRITZ FEED & BIOFUEL LM26Urządzenie do produkcji pelletu ANDRITZ FEED & BIOFUEL LM26Fot. Andritz

Zakład w Wyborgu (Rosja) o zdolności produkcyjnej 900 tys. ton rocznie ma zostać uruchomiony kosztem ok. 40 mln euro w drugiej połowie 2010r. Andritz dostarczy m.in. urządzenia do korowania i zrębkowania surowca, suszarki taśmowe oraz urządzenia pelletujące. Gotowa linia pracować będzie z wydajnością ok. 125 ton pellet na godzinę co oznacza, że będzie to najwieksza linia tego typu na świecie. Dzięki inwestycji Wyborskaja Cellulosa zajmująca się produkcją celulozy i papieru z rozmachem wkroczy również na rynek pelletu.

Druga z inwestycji to efekt podpisanej niedawno umowy z RWE Innogy, spółki zajmującej się "zieloną energią" w rstrukturach koncernu energetycznego RWE Group. W ramach kontraktu wybudowana zostanie największa w Ameryce Północnej linia produkcji pellet o wydajności 750 tys. ton rocznie. Zakład powstanie w Waycross (Georgia/USA). Podobnie jak w Rosji, Andritz dostarczy kompletną linię technologiczną, a wartość umowy to również 40 mln euro.

Historia austriackiej firmy Andritz sięga połowy XIXw. Obecnie Grupa Andritz to międzynarodowe przedsiębiorstwo technologiczne działające w takich obszarach jak: biopaliwa, papier i celuloza, hydroenergetyka, metalurgia oraz ochrona środowiska.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA