/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Meble Polska 2010 - nowa formuła targów

MTP, Drewno.pl

Autor: oprac. dja
Źródło: MTP, Drewno.pl
Data: 2010-02-25


Przez 4 dni, od 16 do 19 lutego, w Poznaniu odbywały się targi Meble Polska 2010. Największe w Polsce targi branży meblowej organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie pod Patronatem Honorowym Ministra Gospodarki po raz pierwszy odbyły się w nowym terminie i zupełnie nowej formule.

Meble Polska 2010Meble Polska 2010Fot. Drewno.pl

Tegoroczne targi meblowe przeznaczone były wyłącznie dla branży i zgodnie z nową koncepcją mają stać się miejscem nawiązywania kontraktów producentów mebli z odbiorcami biznesowymi (tylko kupcami meblowymi). Biznesowe kontakty ułatwią bezpłatne zaproszenia dla handlowców oraz program umawiania spotkań, który umożliwia wystawcom tworzenie profesjonalnego grafika rozmów prowadzonych na stoiskach oraz przygotowanie oferty pod konkretnych odbiorców, natomiast zwiedzającym pozwala na efektywne zaplanowanie czasu spędzonego na targach.

Ograniczenie liczby zwiedzających do specjalistów i przeniesienie terminu targów na początek roku to przede wszystkim możliwość wcześniejszej promocji nowych wzorów i kolekcji wśród kupców meblowych, którzy będą mieli więcej czasu na przetestowanie nowości przy zamówieniach na drugą połowę roku.  Nowe produkty szybciej też trafią do salonów sprzedaży. Firmy licznie zgłosiły swoje najnowsze kolekcje, które będzie można oglądać na stoiskach targowych oznaczonych znakiem „NOWOŚĆ”.

Taka formuła targów została opracowana już podczas poprzedniej ich edycji i zyskała akceptację branży meblarskiej, o czym świadczy uczestnictwo takich firm jak: Black Red White, Bogatti, Bydgoskie Fabryki Mebli, Fabryka Mebli Wójcik, Fameg, Forte, Gawin, Jadik, Jafra, Klose, Matkowski Meble, Mebin, MSP DĄB, Rameta, Taranko, Tombea, Wintech i wiele innych. Zagraniczne firmy reprezentują: Asiades, Delta New Wave, Eremita, Intimacy Furnitures, Matrade, Nabytek Polach, Rajasthan Draft, Sedital.

Czy odmienione targi spełniły wymagania uczestników? "Rewolucja w meblarstwie" tak komentują imprezę wystawcy reprezentujących najsilniejsze na rynku meblowe marki oraz kupcy meblowi. Nieco ostrożniejsze w ocenach są mniejsze firmy, dla których poprzednia formuła targów była źródłem klientów indywidualnych dokonujących bezpośrednich zakupów.

W sumie ofertę 120 wystawców z 12 krajów obejrzało ponad 5500 osób, które zarejestrowało się jako związane z branżą.

Polska jest trzecim w Europie i czwartym na świecie dostawcą wysokiej jakości mebli, nie udało się jednak stworzyć marki „polskie meble" - będącej synonimem doskonałej jakości, nie tylko konkurencyjności cenowej. MEBLE POLSKA będą z pewnością bardzo skutecznym środkiem promocji oferty polskich producentów wśród kupców z całej Europy.

Meble Polska 2010 - nowa formuła targów (Zdjęcia: 4)

Meble Polska 2010Kuchnie firmy RUST podobałyby się również nie fachowcom...... ale bez tłumów zwiedzających można było porozmawiać o interesach.Nowa formuła ponownie przyciągnęła na poznańskie targi firmę Black Red White

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA