/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

PIGPD skierowała pismo do Prezesa UOKIK

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego

Autor: oprac. dja
Źródło: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego
Data: 2010-02-15


PIGPD skierowała do Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów list będący odpowiedzią na pismo Urzędu do Ministra Środowiska Macieja Nowickiego, które zostało opublikowane przez Lasy Państwowe. Pismo jest reakcją na tezy zawarte w piśmie Prezesa Urzędu Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel, będącej z kolei komentarzem do oświadczenia senator Janiny Fetlińskiej i interpelacji posła Wiesława Szczepańskiego.

Fot. Drewno.pl

PIGPD po raz kolejny pokazuje, że jej działania nie zmierzają do blokowania rozwoju konkurencji wśród przetwórców drewna, jednak przeciwstawia się dyktatowi Lasów Państwowych polegającemu na jednostronnym ustalaniu zasad sprzedaży surowca drzewnego.

Działania Izby zmierzają do ograniczenia monopolistycznej przewagi Lasów Państwowych wobec tysięcy zakładów zajmujących się przetwórstwem drewna. PIGPD widzi dwa możliwe rozwiązania: jedno to stworzenie regulatora rynku - Urzędu Regulacji Rynku Drzewnego (projekt taki powstał i był przekazany zainteresowanym ministrom i komisjom sejmowym, również do UOKiK, już w maju 2009r.), lub nowy zapis w ustawie o lasach, upoważniający ministra środowiska w porozumieniu z ministrem gospodarki do wydania rozporządzenia ustalającego nowe zasady handlu drewnem z lasów w zarządzie Lasów Państwowych – takie, jakie powinny chronić polski przemysł i gospodarkę.

Wobec niepowodzenia idącego w podobną stronę projektu przygotowanego w ubiegłym roku przez grupę ekspertów rządu, Izba przygotowuje jego nową wersję, która niebawem zostanie przesłana do właściwych ministerstw.


Oświadczenie senator Janiny Fetlińskiej z dn. 29.12.2009r.

Interpelacja posła Wiesława Szczepańskiego z dn. 04.01.2010r. -  - (oczekiwanie na dokument)

Odpowiedź Ministra Skarbu na oświadczenie senator Janiny Fetlińskiej z dn. 08.01.2010r.

Pismo Prezesa UOKIK do Ministra Środowiska z dn. 12.01.2010r.

Pismo Prezesa PIGPD do Prezesa UOKIK z dn.09.02.2010r.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz