/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

III Ogólnopolska Konferencja Studentów Leśnictwa

Samorząd Studentów Wydziału Leśnego UP w Poznaniu

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Samorząd Studentów Wydziału Leśnego UP w Poznaniu
Data: 2010-02-14


W dniach 6–9 maja 2010r. w Rewalu odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Studentów Leśnictwa. Temat tegorocznej konferencji to: "Leśnik XXI wieku – teoria a praktyka… Czego się uczymy?".

Uczestnicy II Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Leśnictwa - Białowieża 2009Uczestnicy II Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Leśnictwa - Białowieża 2009Fot. Samorząd Studentów Wydziału Leśnego UP w Poznaniu

Konferencja realizowana jest w ramach Porozumienia zawartego 27 sierpnia 2008r w Warszawie pomiędzy Samorządem Studentów Wydziałów Leśnych z Poznania, Warszawy i Krakowa. Głównym jej celem jest zaprezentowanie aktualnej sytuacji w wyższym szkolnictwie leśnym oraz dyskusja o możliwościach polepszenia praktycznego przygotowania przyszłych leśników do pracy.

Studenci działający w kołach naukowych przedstawią wyniki swoich prac badawczych natomiast zaproszeni goście wygłoszą referaty i wystąpienia.

Głównym celem konferencji jest uzyskanie odpowiedzi na pytania:
1. Czy możliwe jest udoskonalenie sposobu nauczania/ systemu kształcenia studentów leśnictwa poprzez zwiększenie godzin praktycznego przygotowania do zawodu.
2. Czy dyplom ukończenia Wydziału Leśnego na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, SGGW w Warszawie oraz Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu powinien być traktowany równorzędnie przez przyszłego pracodawcę, jak dyplom z obecnie powstających, nie posiadających tradycji uczelni - możliwości zatrudnienia.
3. Czy jakość kształcenia na nowopowstających uczelniach jest porównywalna do wykształcenia studentów Wydziałów Leśnych z Krakowa, Warszawy oraz Poznania?
4. Czy istnieje możliwość otrzymania od Uczelni rekomendacji dla studentów działających społecznie na rzecz życia uczelnianego.

Studenci Wydziałów Leśnych, z najstarszych ośrodków edukacji leśnej w Polsce, uczestnicząc w tegorocznej III Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Leśnictwa będą mieli możliwość udoskonalenia współpracy na poziomie naukowym i kulturowym oraz pogłębienia integracji. Na uczestników czekają również liczne atrakcje, jedną z nich jest wycieczka plenerowa po Wolińskim Parku Narodowym oraz wiele innych.

Konferencję organizują: Samorząd Studentów Wydziału Leśnego oraz Koło Leśników UP w Poznaniu.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbara Kudrycka, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych dr inż. Marian Pigan, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak, Dziekan Wydziału Leśnego w Poznaniu, prof. dr hab. Roman Gornowicz oraz Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych w: Białymstoku, Katowicach, Krośnie, Poznaniu, Radomiu, Szczecinku, Toruniu, Warszawie i Zielonej Górze.

Patroni medialni: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, portal Drewno.pl oraz miesięcznik "Głos Lasu".
 
Aktualne informacje na temat konferencji znajdują się na stronie http://www.up.poznan.pl/kololesnikow/konferencja/index.html

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz