/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

PIGPD wnioskuje o niekaranie firm, które nie wykupiły zakontraktowanego na 2009r. drewna

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego

Autor:
Źródło: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego
Data: 2010-02-04


Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego wystąpiła kolejny raz do Lasów Państwowych z wnioskiem o nienaliczanie wobec przedsiębiorstw kar umownych za nieodebrane drewno objęte umowami na 2009r.

Fot. Drewno.pl

IG-29/01/2010                                                                            
Poznań, dn. 29.01.2010r.

Szanowny Pan
Marian Pigan
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych

W nawiązaniu do naszych wcześniejszych pism znak IG-47/05/2009 i IG-51/05/2009, IG-67/07/2009  chcę ponownie wyrazić nasze  stanowisko w kwestii możliwości uruchomienia przez jednostki LP kar umownych za drewno nie odebrane przez przedsiębiorców w okresie 2009r.

Podtrzymując wcześniejsze nasze argumenty, chcę dodać, że przypadki nie odebrania drewna w sposób jednoznaczny wynikały z sytuacji kryzysu gospodarczego, który nie pozwolił zaakceptować przez przedsiębiorców cen zakupu ukształtowanych ze znacznym wyprzedzeniem. Fakt, że konieczność objęcia części z nich bonifikatami uznana została przez Lasy Państwowe, potwierdza iż sytuacja ta jest Państwu znana.

Przedsiębiorcy, wobec możliwości zakupu części surowca w systemie e-drewno po cenach niższych niż ukształtowane w półrocznych przetargach na bazie zbyt wysokich cen minimalnych, na które nie mieli wpływu, musieli podjąć jedyną możliwą decyzję, kupując taniej a rezygnując z drewna zbyt drogiego, gdyż w przeciwnym razie działaliby na szkodę własnej firmy.

Zwracamy uwagę, iż polski rząd, widząc problem kryzysu, podjął szereg nadzwyczajnych środków zaradczych, takich jak np. pakiet antykryzysowy. Jest więc logiczne oczekiwanie, że Lasy Państwowe, stanowiąc państwową jednostkę organizacyjną, również do działań tych się przyłączą, zamiast odwrotnie – stosować sankcje istotnie pogarszające sytuację gospodarczą ważnej gałęzi przemysłu.

Wnioskujemy więc o odstąpienie przez jednostki LP od naliczania kar umownych za drewno z puli 2009r. i liczymy, że wniosek nasz zostanie pozytywnie rozważony.

Z szacunkiem
Sławomir Wrochna
Prezydent IzbyDo wiadomości:
- Pan Michał Boni – Minister, Członek Rady Ministrów
- Pani Grażyna Henclewska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki
- Pan Janusz Zaleski – Wiceminister Środowiska
- Rada Izby


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA