/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Grupa Black Red White laureatem Diamentów Forbesa 2010

Black Red White

Autor:
Źródło: Black Red White
Data: 2010-02-04


Grupa Black Red White – jeden z największych w Polsce producentów i dystrybutorów mebli pokojowych, kuchennych oraz artykułów wyposażenia wnętrz – po raz kolejny znalazła się w gronie Diamentów Forbesa, czyli krajowych przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość.

Fot. Black Red White

Należąca do Grupy spółka MEBLE-Black Red White zajęła 3. pozycję na ogólnopolskiej liście oraz 1. w województwie lubelskim (wzrost wartości w latach 2006-2008 o 110,81%). BLACK RED WHITE SA uplasowała się natomiast na 3. miejscu w regionie i 102. wśród firm działających na terenie całego kraju (26,26% wzrostu wartości). Ranking przygotowała redakcja miesięcznika Forbes wraz z wywiadownią gospodarczą Dun & Bradstreet.

Lista Diamentów Forbesa została opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm. W zestawieniu uwzględniono zarówno wyniki finansowe, jak i wartość majątku poszczególnych przedsiębiorstw. Analizie poddano ich potencjał ze względu na wielkość inwestycji oraz zdolność do powiększania sprzedaży i zysków.

„Wysoka pozycja Grupy Black Red White w prestiżowym zestawieniu krajowych przedsiębiorstw najszybciej zwiększających swoją wartość bardzo cieszy, zwłaszcza w obliczu obecnego spowolnienia gospodarczego. Dwa miejsca w pierwszej trójce firm z województwa lubelskiego potwierdzają nasze duże zaangażowanie w rozwój gospodarczo-społeczny regionu oraz stabilną pozycję i dobre perspektywy na przyszłość. Zgodnie z przyjętą strategią kontynuujemy działania na rzecz stałego, organicznego wzrostu firmy zarówno w zakresie handlu hurtowego, jak i detalicznego. Równolegle z rozszerzaniem krajowej sieci, zakładamy zwiększanie obecności na rynkach zagranicznych oraz ciągłe wzbogacanie oferowanego asortymentu” – powiedział Stanisław Bosak, prezes zarządu BLACK RED WHITE SA.

Grupa Black Red White zajmuje czołowe lokaty w najbardziej prestiżowych zestawieniach branżowych i ekonomicznych – zarówno o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Tylko w 2009 roku Grupa zdobyła tytuł Perły Polskiej Gospodarki w rankingu przygotowanym przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk wraz z miesięcznikiem Polish Market oraz tytuł Największego Inwestora w regionie i 3. miejsce w XIII edycji rankingu Dziennika Wschodniego – Złota Setka Największych Firm Lubelszczyzny. Ponadto, znalazła się – jako jedyny reprezentant branży meblarskiej – w gronie 100 najbardziej wartościowych firm wg tygodnika Newsweek, zajęła 127. miejsce na Liście 500 Największych Firm dziennika Rzeczpospolita oraz 98. pozycję wśród 500 Największych Polskich Firm Przemysłu, Handlu i Usług według Polityki.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz