/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Komfort otworzył trzeci sklep w Czechach

Sklepy Komfort

Autor:
Źródło: Sklepy Komfort
Data: 2010-02-03


Sieć sklepów KOMFORT, oferująca najszerszy asortyment paneli, podłóg drewnianych, wykładzin dywanowych i elastycznych oraz dywanów otworzyła 30.01.2010 w Ústí nad Labem swój trzeci sklep w Republice Czeskiej.

Nowy sklep sieci Komfort w czeskim Ústí nad LabemNowy sklep sieci Komfort w czeskim Ústí nad LabemFot. Komfort

Po udanym wejściu na rynek czeski w 2009 roku, Komfort przyspiesza tempo rozwoju w tej części Europy. Ústí nad Labem, to po Ołomuńcu i Pilźnie, kolejne miasto, w którym nasi południowi sąsiedzi mogą kupować podłogi z Komfortu.

„Wejście sieci Komfort do Czech okazało się trafną decyzją. Tamtejszy rynek przyjął nasz koncept bardzo pozytywnie. Zaprezentowaliśmy nowoczesny format sprzedaży i bogactwo oferty, z jaką czescy klienci nie mieli wcześniej do czynienia. W 2010 roku planujemy dalszy intensywny rozwój w Czechach i uruchomienie tam 7 sklepów, planowane jest również uruchomienie pierwszych 2 sklepów na Słowacji.” - mówi Jerzy Szkwarek, Prezes Zarządu Sklepów KOMFORT SA.

Sklep w Ústí jest zlokalizowany w miejscowym retail parku. Wystrój sklepu został zaaranżowany zgodnie ze standardami sieci Komfort . Powierzchnia sklepu wynosi około 600 m2.

Zgodnie z przyjętą strategią, Komfort przenosi do Czech sprawdzony w Polsce i przetestowany w 2009 r. w Czechach koncept handlowy oraz ofertę asortymentową, która obejmuje obecnie oprócz paneli, podłóg drewnianych, dywanów, wykładzin dywanowych i elastycznych także drzwi oraz firany i zasłony. KOMFORT konkuruje w Czechach wzornictwem, szerokością i głębokością oferty (również możliwością realizacji indywidualnych zamówień na towary z całego świata), jakością obsługi i usługami około sprzedażowymi.

Dostawy towarów do sklepów w Czechach realizowane są z magazynu centralnego Komfortu zlokalizowanego w Strykowie pod Łodzią.

*****

Sklepy Komfort SA są największą w Polsce detaliczną siecią oferującą ponad 2000 różnych wzorów podłóg drewnianych, paneli podłogowych, dywanów i wykładzin. Sieć aktywnie rozwija ofertę usług, związanych z montażem i pielęgnacją pokryć podłogowych. W sklepach KOMFORT czekają eksperci, którzy służą radą na każdym etapie aranżacji podłogi – od projektu, poprzez wybór produktów i montaż, aż po czyszczenie i konserwację. Specjalnie z myślą o klientach instytucjonalnych wprowadzono do oferty produkty przemysłowe przeznaczone dla pomieszczeń użyteczności publicznej - biur, hoteli, obiektów handlowych.


Firma Sklepy KOMFORT S.A powstała w 1992 roku w Szczecinie i w ciągu 18 lat działalności stała się nowoczesną siecią handlową, liczącą ponad 140 sklepów zlokalizowanych na terenie całego kraju. W kwietniu 2007r. sieć przeszła na własność funduszu Polish Enterprise Fund VI zarządzanego przez Enterprise Investors, zaś w sierpniu 2007 roku przejęła od duńskiego koncernu Taeppeland Holding, jednego ze swych największych rywali rynkowych, sieć sklepów Topwert Świat Dywanów.

Aby skuteczniej zarządzać siecią sklepów, w 2008r. spółka przeniosła do Łodzi centralę operacyjną. W Strykowie pod Łodzią ulokowany jest należący do firmy największy i najnowocześniejszy magazyn dystrybucyjny wykładzin zrolowanych w Europie Środkowej.

Od 2008 roku KOMFORT rozwija równoległą sieć franczyzową w miastach liczących 30 - 70 tys. mieszkańców. Obecnie działa 18 salonów partnerskich. W 2009 roku KOMFORT otworzył pierwsze dwa sklepy w Czechach - w Ołomuńcu i w Pilźnie. W 2010r. planowana jest dalsza ekspansja w Polsce, Czechach i na Słowacji.
 
W 2009 roku do oferty wprowadzone zostały branże komplementarne: firany i zasłony, drzwi i schody. Nowy asortyment jest już dostępny w ponad 30 sklepach. KOMFORT rozwija również sprzedaż za pośrednictwem internetu.

Działania firmy na rzecz rozwoju i modernizacji konceptu sklepów oraz profesjonalizm w handlu zostały w 2009r. docenione i uhonorowane wyróżnieniem przez jury polskiej edycji międzynarodowego konkursu GIA (Global Innovator Award), który co roku nagradza najlepsze sklepy wnętrzarskie.

Sklepy KOMFORT zatrudniają w Polsce ponad 1100 pracowników.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz